Ege Haberleri

EGE

  Okul öncesi eğitim

  Hürriyet Haber
  24 Ağustos 2009 - 18:57Son Güncelleme : 24 Ağustos 2009 - 18:57

  ORİON Eğitim Vakfı Başkanı ve Okullar Kurucu Temsilcisi İclal Kardıçalı, okul öncesi eğitimde, çocuğun gelecek yaşamını şekillendirildiğini söyledi.
  Kardıçalı, Avrupa Birliği uyum paketi çerçevesinde 6 yaşındaki çocuklar için artık zorunlu hale getirilen anaokulu eğitiminde yenilikçi ve çağdaş bir bakış açısı geliştirdiklerini ifade etti. Yabancı dilin erken yaştaki çocuklar tarafından daha kolay öğrenildiğini ifade eden Kardıçalı, yedi Türk, yedi yabancı anaokulu öğretmeninin çocuklara Fransızca eğitimi verdiğini kaydetti. Çocukların dil eğitimini, ders gibi değil, resim, müzik, dans, spor, atölye çalışmaları gibi etkinliklerde, oynayarak ve yaparak aldıklarına dikkat çeken Kardıçalı, “7 yaş öncesi kazanılan bilgi ve beceriler, bütün bir yaşam boyunca gerekli oluyor” dedi.

  Yaşa göre sistem

  Anaokulu Müdür Yardımcısı Meltem Türkmen, Piri Reis Okulları Genel Müdürü Ali Pir, Orion Eğitim Vakfı Başkanı ve Okullar Kurucu Temsilcisi İclal Kardıçalı ve Anaokullar Koordinatörü Sabrina Ataseven. Piri Reis Okulları Genel Müdürü Ali Pir de, anaokulu öğrencileri arasındaki küçük yaş farklarının bile öğrenmeyi etkilediğini, bu yüzden yaşa göre eğitim sistemi düzenlediklerini vurguladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı