BATMAN HABERLERİ

Okul Müdürlerine ‘Yönetim Becerileri Ve Liderlik’ Semineri Verildi

IHA
24.02.2015 - 11:14Son Güncelleme :

BATMAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, OKUL MÜDÜRLERİNE YÖNELİK, ‘YÖNETİM BECERİLERİ VE LİDERLİK’ KONULU BİR SEMİNER VERDİ.

IHA

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlerine yönelik, ‘Yönetim becerileri ve liderlik’ konulu bir seminer verdi.
Atatürk Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen seminere, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Seminer Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in açış konuşmasıyla başladı. Çelik, okul kültürünün geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, bireysel gelişim sürecini ve başarılı okul liderliğini zorunlu kılacağını ifade ederek, sosyalleşme sürecinde oluşturulan okul normlarının kurumsallaşması, güçlü okul toplumunda ihtiyaç duyulan temel bileşenler haline geleceğini söyledi. Çelik, "Güçlü bir okul toplumu, birçok farklı bireyin görüşlerinin bir sentezidir. Bunlar öğrencilere yüksek düzeyde yarar sağlayacak olan amaçlarda değer kazanır. Okul toplumunun sürekliliği, öğretmenleri ikame eder. Yani birinin yokluğunu diğeri telafi edebilme istek ve becerisini gösterecek bireyler haline gelmelerini sağlar. Kısacası yönetim becerisi, hayatı kolaylaştırma yolunda pratikler geliştirme, anlama ve değer verebilmelidir. Eğitim kalitesini arzuladığımız düzeye çıkarabilmek için, öğretirken aynı zamanda öğrenen, birer yönetici olmak zorundayız. Yeniliğe ve bilgiye açık, yönetim anlayışımızı, içinde olduğumuz günü, bir önceki günden daha ileriye taşımış, bir çaba içinde olmalıyız. Bu gün burada bizimle birlikte olan, bilgi ve deneyimini bize aktaracak, değerli hocamız Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’na teşekkür ediyor, bu seminerin hepimize yararlı olacağına inanıyorum" dedi.
Açış konuşmasının ardından, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, yaklaşık 3 saat süren ‘Yönetim becerileri ve liderlik’ seminerini verdi.
Seminer, soru ve cevapların ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Okul Müdürlerine ‘Yönetim Becerileri Ve Liderlik’ Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul Müdürlerine ‘Yönetim Becerileri Ve Liderlik’ Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:36
Sayfa Başı