Ege Haberleri

EGE

  Okul duvarları rengarenk oldu

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  13 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ocak 2011 - 20:42

  “Güvenli Okul, Güvenli Çevre” projesi kapsamında Kazım Karabekir İlköretim Okulu’nda görevlendirilen ressam polis Hidayet Gülten, veli ve öğrencilerle okul duvarlarını tabloya çevirdi.

  MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü, okulların çevresinde güvenliği sağlamak ve öğrencileri şiddetten uzak tutmak amacıyla üç yıl önce “Güvenli Okul, Güvenli Çevre” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, okullarda emniyet mensubu okul irtibat görevlisi, okul polisliği, okul acil müdahale ekipleri ve ‘Öğrencimi İzliyorum’ çalışmaları başlatıldı. Geçen yıl TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde başarılı çalışmalar yapan ressam polis Hidayet Gülten, bu yıl görevlendirildiği Kazımkarabekir İlköğretim Okulu’nda da adından söz ettirmeyi başardı. Okul polisliği görevini yürüten Hidayet Gülten, ressam yönünü de ön planda tutarak öğrenci ve velilerle okulun duvarlarını rengarenk yaptı. Öğrencilerin gözünde polis korkusunu kıran Hidayet Gülten, 3.5 ayda okul duvarlarını çizgi kahramanlar ve doğa resimleriyle süsledi.
  Arkadaş oldular
  Hidayet Gülten, resimleri kendisinin çizdiğini ancak boyama işini öğrencilerle velilerin birlikte yaptığını, 3,5 aylık çalışmada velilerin okulla kaynaşmasını ve çocuklarıyla okulda bile ilgilenmesinin sağlandığını kaydetti. Bir diğer amaçlarının da çocukların polise bakışını değiştirmek olduğunu ifade eden Gülten, “Özellikle kenar semtlerdeki okullarda öğrenciler polise korkulu gözlerle bakıyor. Amacımız bu imajı ortadan kaldırmak. Duvar boyama çalışması ile öğrenciler artık bize polis gözüyle değil, bir arkadaş gözüyle bakıyor. Ayrıca kendisi yaptığı birşeyi koruyor. Velilerimiz de okula daha sık gelmeye başlıyor” dedi. Gülten, gelecek günlerde  Edebiyat, Tarih, Matematik ve Müzik koridorları oluşturacaklarını söyledi.
  Güvenlik sağlandı
  İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, “Güvenli Okul, Güvenli Çevre” projesi çerçevesinde, okulların çevresinde güvenliği sağladıklarını belirtti. Okulların çevresinde öğrencileri huzursuz edecek bir unsurun artık bulunmadığını anlatan Aydemir, “Öğrencilerimize iyimser yaklaşarak sağlam bir geleceğin temellerini atıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı