DENİZLİ HABERLERİ

Okul Başkanları Meclisi Avrupa'ya anlatıldı

DHA
31.03.2017 - 18:22Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Merkezefendi ilçesinde, gençlerin şehir yönetiminde karar mekanizmalarının içinde yer almaları amacıyla hayata geçirilen Okul Başkanları Meclisi, Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde tanıtıldı.
Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'ne katılan AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu konseyde söz alarak, ilçede yönetime katılımı artırmak ve gençlerin okullarda yapılması gereken fiziki ve sosyal projelerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan Okul Başkanları Meclisi'ni anlattı. AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Avrupa'da önemli bir konu haline gelen, gençlerin yönetime katılımını sağlama çalışmalarını takip ettiklerini belirterek, "Gençlerimizin şehrin yönetiminde karar mekanizmalarının bizzat içinde yer almaları ve demokrasi kültürünü özümseyerek gelecekte alacakları inisiyatiflere şimdiden hazırlık yapmaları amacıyla projeye başladık. İlçemiz sınırlarındaki lise öğrencilerimiz arasında, okullarda yapılan seçimlerden sonra, seçilen okul başkanları ile ‘Merkezefendi Okul Başkanları Meclisi'ni oluşturduk. Her ay benim başkanlığımda toplanan okul başkanları meclisimizde özellikle bölgemizde eğitimle ilgili olarak yapılması gereken fiziki ve sosyal projelerin değerlendirilmesini yapıyoruz" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Okul Başkanları Meclisi Avrupa'ya anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 18 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul Başkanları Meclisi Avrupa'ya anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı