"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Okul balosu ve hoşlandığım çocuk

RUMUZ: LİAM

Rüyamda okul balosundaydık, sonra birden eve gitmek için, ben alelacele kalkıyorum. Hoşlandığım çocuk (hem de sıra arkadaşım) peşimden geliyor, "Seni eve bırakabilir miyim?" diyor. Ben de "Tamam" diyorum ve ilerliyoruz. Sonra o beni bileğimden tutup koşturmaya başlıyor, birden duruyoruz. Bu sefer, ben onun elinden tutup koşturuyorum. Bu sefer de o beni durduruyor. Saate bakıyorum 11 olmuş, ama 5 dakika sonra bakıyorum, saat 10.30, şaşırıyorum. Eve giriyorum, annemle tartışıyoruz biraz. Daha sonra odama gidiyorum ve ağlamaya başlıyorum.

Yorum: Gerçek yaşamda hoşlandığınız arkadaşınız, bilinçaltınızdaki ilişki isteğinizin bir yansıması olarak, kafanızdaki ilişki tanımına uyan şekilde rüyanıza yansımış. Rüyanızın saatlerle ilgili kısmı ise, ailenizin eve giriş saatlerinizle ilgili kısıtlamarını ifade ediyor sanırım. Sizin yaşlarınızda, ilişkileri hayatın merkezine oturtmamaktan yanayım ama eğer masum ve okul yaşamınıza zarar vermemeyi başaracağınız bir ilişkiyi becerebileceğinizi düşünüyorsanız, hoşlandığınız kişiyle açıkça konuşmanız daha doğru olmaz mı?

Rüyada şarkı söylemek kötü mü

RUMUZ: ŞARKI

Rüyamda bir evde ve kalabalık bir aile toplantısındayım. Herkes mikrofonda arya söylemem için çok ısrar ediyor. Sonunda evin salonundaki mikrofonu alıp bir arya okuyorum ama hangisini söylediğimi uyandıktan sonra hatırlayamadım. Arkadaşlarım, rüyada şarkı/arya söylemenin çok kötü bir durumu belirttiğini söylüyorlar.

Yorum: Rüyada arya söylemek, kişinin değişik yeteneklerini veya kendini değişik şekilde ifade ederek çevresindeki kişilere kendisini hayran bırakma kabiliyetine sahip olduğunu ya da bu yönlü ihtiyaçlarını ifade eder. Ancak, konservatuvar öğrencisiyseniz ya da operaya ilgi duyuyorsanız, rüyanız tercihlerinizle ilgili olabilir. Her koşulda rüyanız korkulacak bir anlam ifade etmiyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI