İZMİR HABERLERİ

Okul bahçesindeki Türk bayrağına saldırı iddiası

AA / Halil Şahin,Mustafa Yıldırım
24.02.2016 - 17:27Son Güncelleme :

- İzmir Karabağlar'da ilkokulun bahçesindeki bayrağın indirilerek yakıldığı iddia edildi- Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ülver: - "Son derece çirkin bu hadsiz eylemi şiddetle kınıyoruz"

Okul bahçesindeki Türk bayrağına saldırı iddiası
AA / Halil Şahin,Mustafa Yıldırım

İZMİR (AA) - Karabağlar ilçesinde, bir okulun bahçesindeki Türk bayrağının indirilerek yakıldığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre Remzi Oğuz Arık İlkokulu bahçesindeki Türk bayrağı, eğitim öğretim yapılmadığı hafta sonunda direkten indirilerek yakıldı.

Okul idarecilerinin durumu polise bildirmesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube üyeleri okul önünde basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkan Yardımcısı Lütfü Ülver, bayrağa yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bayrak, bir milletin varlığının, birliğinin ve bağımsızlığının sembolüdür. Özellikle bizim kültürümüzde bayrak, son derece önemlidir. Dolayısıyla bayrağımızın yere düşürülmesine, atılmasına, yırtılmasına ve yakılmasına şiddetle tepki gösteririz. Bayrağımız, uğrunda canlarını seve seve feda eden atalarımızın tarihsel hatıralarını ve kahramanlıklarını hatırlatır. Son derece çirkin bu hadsiz eylemi şiddetle kınıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Okul bahçesindeki Türk bayrağına saldırı iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul bahçesindeki Türk bayrağına saldırı iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı