Gündem Haberleri

  Okul bahçesinde infaz

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  28.10.2007 - 15:18 | Son Güncelleme:

  ADANA'da annesi ve kız kardeşinin okuma- yazma kursundan çıkmasını bekleyen 23 yaşındaki Halil İbrahim Çiftçi, motosikletli 1'i kadın 5 kişinin saldırısı ile ağır yaralandı. Yaralama anı okulun güvenlik kamerası ile görüntülendi.

  İşte kare kare olay anı / Foto-galeri

  Yüreğir İlçesi'ndeki Yamaçlı Mahallesi'ndeki İmadettin Levent İlköğretim Okulu yakınında oturan su tesisat pazarlamacısı Halil İbrahim Çiftçi, okuma- yazma kursuna giden annesi ile kız kardeşini okul önünde beklemeye başladı. Saat 11.25'te iki motosiklet üzerinde 1'i kadın 5 kişi okulun çıkmaz sokağına girdi. Çiftçi, bu kişileri, okulun arka tarafındaki tarlanın içinde bulunan terkedilmiş binaya girip uyuşturucu kullanacaklarını sanarak, “Burası çıkmaz sokak giremezsiniz. Kadınlar kızlar okula gidip geliyor” dedi. Bu sözler üzerine çıkan kavgada gruptakilerden biri tabancasını çıkararak Çiftçi'ye 3 el ateş etti. Karnının sol bölümü ile sağ bacağından yaralanan Çiftçi, okula sığındı.

  Saldırganlar motosikletlerden birini bırakıp kaçtı. 2 gün sonra Şanlıurfa'ya su tesisatı satmak için gitmeye hazırlanan Çiftçi, okuldaki müdür yardımcısı tarafından otomobille Devlet Hastanesi’ne götürülürken Çiftçi’nin yaralanma anı okulun güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Polis, 1'i biri kadın 5 zanlıyı iyi yakalayıp gözaltına alırken, güvenlik kamerasındaki görüntüler de incelemeye alındı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı