Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okul bahçesinde çocuğun kafasına tuğla düştü

  DHA
  11 Eylül 2014 - 17:47Son Güncelleme : 11 Eylül 2014 - 17:49

  Batman'da, Mevlana İlkokulu öğrencisi 9 yaşındaki Mehmet Sait Ashi, okul bahçesinde oynadığı esnada çatından kafasına düşen tuğlayla yaralandı. Baba Mustafa Ashi, "Tatil döneminde olması gereken tadilatın şimdi yapılması düşündürücüdür. Oğlum ölümden döndü"dedi.

  Batman'da uyum sürecinde eğitimin verildiği ve çatısında onarım yapılan Gültepe Mahallesi'ndeki Mevlana İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Mehmet Sait Ashi, bahçede oynadığı sırada çatıdan düşen tuğlayla kafasından yaralandı. Kafasında yarıklar oluşan Ashi, Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Okul çatı katının eğitimin ilk haftasında onarıma alınmasının yanlış bir uygulama olduğunu belirten baba Mustafa Ashi, "Okulların açılışının ilk haftasında onarım yapılması düşündürücüdür. Yaz mevsimi boyunca onarım görmeyen okulun eğitimle birlikte onarıma alınması böyle kazalara neden oluyor. Çocuğum ölümden döndü. Böyle ihmalkarlık olur mu?"dedi.

  Özgür Eğitim-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi ve yaralanan Ashi'nin amcası olan Şirin Ashi, yeğeni Mehmet Sait Ashi'nin kafasına düşen tuğla nedeniyle 7 saat gözlem altında kaldığını söyledi. Yeğeninin ölümden döndüğünü ifade eden Ashi, "Okul çatısının onarımını eğitimin ilk haftasında yaptırırsanız, yüzlerce önlem alsanız da bu olayların önüne geçemezsiniz. Onarımlar tatil döneminde yapılmalı. Okulların başlangıcıyla değil. Yeğenim o tuğlayla hayatını da kaybedebilirdi. Biz ne müteahhit ne de okul müdürünü tanıyoruz. Muhatabımız milli eğitimdir. Artık bu görünmez kazaların ortadan kalkması için okulların zamanında onarıma alınması gerekiyor" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı