Ege Haberleri

EGE

  Okul bahçesinde bomba paniği

  Tufan HAMARAT/ İZMİR, (DHA)
  23.10.2015 - 13:05 | Son Güncelleme: 23.10.2015 - 14:02

  İzmir'in Bornova İlçesi'nin en işlek ve her gün binlerce kişinin kullandığı caddesinde bulunan bir ortaokulun bahçesine bırakılan poşet, bomba paniğine yol açtı.

  Polisin güvenlik önlemi almasının ardından bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan poşetten mont ve ekmek çıktı. Çevredekiler patlamanın sesiyle korku yaşadı, okulda çocuğu bulunan bazı veliler gözyaşlarına hakim olamadı.

  Okul bahçesinde bomba paniği

  Mustafa Kemal Caddesi’ndeki Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan güvenlik kulübesinin yanında, bugün saat 09.30’da şüpheli paketi gören özel güvenlik görevlisi, durumu okul yönetimine bildirdi.

  Okul bahçesinde bomba paniği

  Okul yönetimi hemen polisi aradı. Okula giden polis, güvenlik şeridi çekip poşetin bulunduğu yerin yakınına kimseyi yaklaştırmadı ve bomba imha uzmanlarına haber verdi.

  Okul bahçesinde bomba paniği

  Okulun yanındaki Bornova Halk Eğitim Merkezi boşaltılırken, okuldaki öğrenciler binanın farklı bir noktasına yönlendirildi. Özel kıyafetini giyen uzman polis, poşete fünye yerleştirdi. Cadde araç trafiğine kapatıldı. Anonsla çevredekiler patlamaya karşı uyarıldı ve kısa süre sonra fünye patlatıldı.

  Okul bahçesinde bomba paniği

  VELİLER GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Patlamanın ardından yapılan incelemede, poşetin içinde mont ve ekmek bulunduğu ortaya çıktı.

  Okul bahçesinde bomba paniği

  Patlamanın gürültüsüyle panik yaşayan bazı veliler okula koştu, konuyla ilgili bilgi almak istedi. Bazı velilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Kısa süre ara verilen eğitime tekrar devam edildi.


  Etiketler: bomba paniği , bornova

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı