Gündem Haberleri

  Oktay Vural'dan Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklama

  Temel ELCİVAN-DUİSBURG/DHA
  10.10.2015 - 17:27 | Son Güncelleme:

  MHP İzmir Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili ''Olay, üzücü olduğu kadarda aslında düşündürücü bir olayla karşı karşıyayız maalesef. Türkiye, Suriye'de olduğu gibi toplu ölümlerle, menfur saldırılarla karşı karşıya'' dedi.

  Seçim çalışmaları için Almanya'da bulunan MHP İzmir Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Berlin ve Hannover ziyaretlerinin ardından bugün önce Dortmund ardından da Duisburg'ta ziyaretlerde bulundu.

  Öğle saatlerinde Duisburg'a gelen Oktay Vural, beraberindeki Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, 2. Bölge Başkanı Ahmet Şahin ve Estergon Türk Kültür Ocağı başkanı Ergün Şişman ile birlikte Duisburg'ta bulunan DİTİB Merkez Cami'ni ziyarette bulundu. Öğle namazını da burada kılan Vural Oktay, dernek yöneticisi Yusuf Aydın'dan cami hakkında bilgi aldı.

  Oktay Vural, daha sonra cami avlusunda bulunan vatandaşlarla sohbet edip çay içti.

  Habercilerin sorularını yanıtlayan MHP İzmir Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, şunları söyledi:
  “Çok üzücü bir olay. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Olay, üzücü olduğu kadar da aslında düşündürücü bir olayla karşı karşıyayız maalesef. Türkiye, Suriye'de olduğu gibi toplu ölümlerle, menfur saldırılarla karşı karşıya. Biz terör örgütlerinin bir provokasyon pesinde koşabileceği, toplumu bir birine kırdırmak amacıyla böyle bir ortamı kullanabileceğini ifade etmiştik. Siyasi ikbal ve koltuk sevdası yerine, ilkeler çerçevesinde bir hükümet kurabilmesi için, dört ilkemizi ortaya koşmuştuk. Ama maalesef tekrar secim iradesi ortaya çıktı. Genel başkanımız, böyle bir ortamda secim güvenliğinin, önemli risklerle karşılaşabileceğini, Allah korusun farklı provokasyonlarla insanlarımızı bir birine kırdırmak isteyenlerin olabileceğini ifade etmişti. Ne yazık ki haklı çıktık, ama Türkiye'yi düşünmek başka bir şey. Bu menfur saldırıyı yapan terör örgütleri, toplumu korkutmak ve sindirmekle kendi amaçlarına ulaşılması için bunları yapıyor. Vatandaşlarımız arasında gerginlikleri körüklemek için, bunlar yapılıyor, bu oyunları bozacağız. Sayın genel başkanımız, böyle bir ortamda secimin yapılmasının da, sorumluluğun ait olduğunu defalarca ifade etmişti. Bu irade, memleketi terör örgütünün hesaplaşma alanına dönüştürdüğünü üzülerek görüyoruz. Vatandaşlarımızı, provokasyonlara karşı çok dikkatli olmamaya çağırıyoruz“.

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı