Gündem Haberleri

  Öksüzler babalarını uğurladı

  DOĞAN HABER AJANSI
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aktütün Karakolu’na saldırıda şehit olan ve cenazeleri önceki gün bulunan jandarma uzman çavuşlar Nurullah Oymak ile Muhammet Bahattin Erturhan toprağa verildi.

  Erturhan’ın ağzı emzikli kızı Sılanur’u görenler gözyaşlarını tutamadı. Şehit Oymak’ı 10 yaşındaki oğlu Turhan, şehit korucu Adem Korkmaz’ı da geride bıraktığı evlatları uğurladı.

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Aktütün Sınır Karakolu’na saldıran PKK’lı teröristlerle çatışırken şehit olan ve cenazesi önceki gün bulunan jandarma uzman çavuşlar Nurullah Oymak ile Muhammet Bahattin Erturhan dün memleketlerinde toprağa verildi. Cesedi önceki gün yapılan aramada bulunan şehit 29 yaşındaki Uzman Jandarma Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan için dün Sivas’ta yapılan cenaze törenine 20 bin kişi katıldı. Cami avlusunda yer bulamayanlar caddeye taşarak cenaze namazını kıldı. Namaz ardından cenaze törenine katılanlar ellerinde Türk bayrakları ile terörü lanetleyen sloganlar attı. Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan, geride hamile bir eş ve henüz ağzı emzikli bir kız çocuğu bıraktı. Şehit kızı Sılanur, olup bitenlerden habersiz, babasının cenaze töreni yakınlarının kucağında izledi. Sılanur’un zaman zaman ağlaması yürekleri dağladı.

  Otobüslerle Balçıkhisar’a

  Aktütün şehitlerinden Uzman Çavuş Nurullah Oymak, memleketi Afyonkarahisar’ın Balçıkhisar Beldesi’nde törenle toprağa verildi. Bayrağa sarılı tabutu başında /images/100/0x0/55eb34c1f018fbb8f8b23d91şehide son görevini yapan 10 yaşındaki oğlu Turhan Oymak, "Vatan sağolsun. Ben de hazırım" diye haykırdı. Törene katılmak isteyen vatandaşlar, Afyonkarahisar merkez de dahil olmak üzere tüm ilçe ve beldelerden, önlerinde Türk bayrağı asılı otobüslerle Balçıkhisar’a taşındı. Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ergun Koçak ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ünal Ödemiş, şehidin annesi Ümmühan ile babası Sabri Oymak’ın ellerini öptü.

  Sadece Zeynep yoktu

  HATAY’ın Hassa İlçesi’nde geçen pazar gecesi PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan gönüllü köy korucusu evli, 6 çocuk babası 43 yaşındaki Adem Korkmaz’ın cenazesi 2 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Törende camii bahçesinde bir grup, çobanlık yaptığı için Amanoslar’ı karış karış bilen ve çok iyi iz sürdüğü belirtilen Adem Korkmaz’ın iyi korunamadığını ileri sürerek tepki gösterdi. Törende şehidin 6 çocuğundan sadece Zeynep yoktu. Soldan sağa; Orhan, Seyma, Ramazan, Gamze, Seher...

  Şükür ki  ellerine düşmedin/images/100/0x0/55eb34c2f018fbb8f8b23d93

  Şehit Uzman Çavuş Oymak’ın eşi 2 çocuk annesi Emine Oymak, tabuta kapanarak şöyle dedi: "Ben seni 4 gün bekledim. Böyle mi gelecektin? Şükürler olsun ki alçakların eline geçmedin. Şehidimden geriye 2 evladım kaldı. Gerekirse oğlum da vatan için hazır. Babasının kanını oğlum alacak."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı