Oksijen ve güneş ışığı vaadediyor, 10 yıllık ödeme planı hazırlıyor

Hürriyet Haber
31 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 31 Mayıs 2011 - 00:31

Bahçeşehir'de 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen Nissa O2 Residence, Türkiye’nin ilk gerçek ve işlevsel çift katmanlı cephe sistemi (Double Skin) uygulamasına sahip olurken, cam cephe ile sakinlerine gün ışığı ve oksijen vaadediyor. 1800 dolardan başlayan metrekare fiyatları ile satışa çıkan Nissa O2 Residence’de, her ödeme şekline uyumlu 10 yıllık konut kredisi sağlanıyor.

TÜRKİYE’deki yatırımlarına hız veren Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme, Bahçeşehir’de ‘Nissa O2 Residence’ projesi için düğmeye bastı. İnşaatına bu ay içinde başlanan ve 100 milyon dolarlık yatırımla 24 ayda tamamlanması öngörülen 37 katlı Nissa O2 Residence, Türkiye’nin ilk gerçek ve işlevsel çift katmanlı cephe sistemi (Double Skin) uygulaması ile de dikkat çekiyor. 1800 dolardan başlayan metrekare fiyatları ile satışa çıkan Nissa O2 Residence’de, her ödeme şekline uyumlu Türkiye İş Bankası’ndan 10 yıllık konut kredisi sağlanıyor.

204 daire bulunuyor

Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Tuncay Çavdar, Atölye T ekibi ile Avusturyalı mimar Walter Micheller işbirliğinde yürütülen ve dünyada Double Skin bina çalışmaları ile tanınan Avusturyalı GIG AG Firması teknolojilerinin uygulanacağı Nissa O2 Residence, 133.70 metre yüksekliğe sahip olacak. 18 bin 255 metrekare arsa üzerinde üzerinde planlanan projede toplam 204 konut bulunuyor.

Toplam inşaat alanı 66 bin 765 metrekare olan projede 60 farklı mimari planlamada dizayn edilmiş dairelerde 6 farklı yaşam seçeneği sunuluyor. 1+1’den dubleks ve tripleks penthouse dairelere kadar seçeneğin yer aldığı projede dairelerin büyüklükleri ise 102 metrekareden başlayıp 634 metrekareye çıkıyor.

1800 dolardan başlıyor

Projede dairelerin metrekare fiyatı ise 1800 ile 3 bin 500 dolar arasında değişiyor. Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkan Vekili Turgut Demiroğlu, “Konforunu ve sağlığını ön planda tutan, çocuklarını sağlıklı bir ortamda büyütmek isteyen her kitle için uygun ödeme koşulları sunuyoruz. 1800 dolardan başlayan metrekare fiyatları ile satışa çıkan Nissa O2 Residence sakini olmak isteyenlere, her ödeme şekline uyumlu Türkiye İş Bankası 10 yıllık konut kredisi sağlanıyor” diye konuştu.

Güneş ışığı ve oksijen

Nissa O2 Residence, giriş podyumu üzerinde yükselen 4 kuleden oluşan 16 cepheli bir yapı. Projede tavandan yere kadar komple cam cephe ile sürekli aydınlık bir ortam yaratılması planlanırken, O2 Residence’de girişten itibaren tüm katlarda dilendiği zaman camlar açılabiliyor. Her katta dairelere özel açık havaya çıkılan kat bahçeleri bulunurken, çift cephe ile dört mevsimin yaşanabileceği teraslar ve bitkilendirilebilecek peyzaj balkonları yer alıyor.

150 milyon dolar yatırım yapacak

NİSSA İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkan Vekili Turgut Demiroğlu, şirketin Avusturya- Türk ortaklık oluşu ile Türkiye’deki yatırım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kurulduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bahçeşehir sınırında 18 bin 255 metrekarede hayata geçireceğimiz Nissa O2 Residence projesi de dahil olmak üzere sektöre 150 milyon dolar yatırım yapmayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemlerde İstanbul’un her bölgesine yatırım yapmaya hazırız.Nissa O2 Residence projemizde Türk ve Avusturyalı mimarlar ile çalışıyoruz. Aynı zamanda ülkemizde bir benzeri olmayan mimari özellik ve ayrıcalıklara sahip olması için Türk ve Avusturyalı mühendisleri görevlendirdik.”

4 mevsim yaşanacak

TURGUT Demiroğlu, projeyi 26 ayda tamamlayarak Mart 2013’te teslim etmeyi hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: “Bölgede çift cephe teknolojisi sayesinde 4 mevsimin yaşanabileceği, bahçe kullanımı en zengin yüksek binayı yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa 365 gün 24 saat nefes alabilen yüksek bina inşa edeceğiz. 16 cepheden oluşan projemizle her yaşam alanına gün ışığı, D vitamini girecek. Yeni modern yaklaşımımızla insanlar yaz kış demeden istedikleri zaman pencerelerini açarak, odalarına oksijenin ve her yönden ışığın girmesini sağlayacaklar.”

600 metrekare havuz kullanımı

BAHÇEŞEHİR’de residence hizmeti verecek ilk bina olan Nissa O2 Residence, 9 bin metrekare özel peyzajlı bir park ile bütünleşiyor. Projede toplam 2 bin 500 metrekarede dizayn edilmiş spor kulübü, eğlence ve eğitimin bütünleşeceği çocuk merkezi ve açık teras alanı ile bir restoranın yer aldığı “O-Zone” yaşam alanı bulunuyor. Bu bahçe alanında tenis ve basketbol sahaları, 700 metrekare çocuk oyun alanı, dinlenme alanları, yürüyüş yolları bulunuyor. Proje, 600 metrekare havuz kullanımına sahip tek yüksek bina olma özelliğini de taşıyor. Nissa O2 Residence’ta komşularla buluşma noktası olarak salon ve kütüphane, 24 saat boyunca güvenlik, temizlik, vale ve peyzaj hizmetleri yer alıyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı