Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okmeydanı karıştı

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  29.05.2013 - 15:41 | Son Güncelleme:

  OKMEYDANI’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Okçular Spor Tesisi’nin açılışına gelmesini protesto eden bir grup polisle çatıştı. Polise molotof kokteyli ve taş atan gruba, biber gazı ile müdahale edildi.

  Çevik kuvvet polisleri bir ara biber gazı kullanmayarak göstericilere sadece boyalı mermi atan tüfek kullandı. Ancak boyalı mermili müdahale etkisiz kalınca polis ekipleri çareyi biber gazı atmakta buldu. Grup ile polis arasındaki çatışmalar yaklaşık 2 saat sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Okçular Spor Tesisi’nden ayrılmasından sonra grup ara sokaklara kaçarak dağıldı.

  ÇATIŞMADAN KARELER

  Öte yandan Kentsel Dönüşüm alanı Okmeydanı sakinleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurabilmek için Okçular Spor Tesisi’ne yürümek istedi. Çevrede kuş uçurtmayan çevik kuvvet ekipleri kendilerine Okmeydanı Tapu ve Plan Takip Komisyonu adını veren mahalle sakinlerine basın açıklaması yaparak dağılmalarını istedi. Bunun üzerine kısa bir yürüyüşün ardından açıklama yapan grup, yüksek fiyatlar nedeniyle evlerini alamayacaklarını ve kentsel dönüşümün amacının evlerinden çıkarılmak istendiğini belirtti. Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  OKMEYDANI'NDA GÖSTERİ YAPAN GRUBA POLİS MÜDAHALESİ

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı