Gündem Haberleri

  OKI, CeBIT Bilişim’e yükleniyor

  Hürriyet Haber
  16.08.2006 - 09:54 | Son Güncelleme:

  OKI Printing Solutions, 5 – 10 Eylül 2006 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na en yeni baskı ürün ve çözümleri ile katılıyor. OKI Printing Solutions’ın 2. Salon’daki 211 numaralı standında, şirketin baskılı iletişim çözümleri alanında pazara sunduğu, siyah/beyaz, renkli ve çok fonksiyonlu 25’e yakın ürün, 2006 yılında pazara sunulan özel yazılımlar ve sarf malzemeleri yer alacak.

  OKI Printing Solutions’ın CeBIT Bilişim Eurasia’da ön plana çıkacak ürünleri arasında, ilk kez fuarda tanıtılacak olan siyah/beyaz çok fonksiyonlu yazıcı serisi B2500, Mayıs ayı sonunda pazara sunulan yeni renkli ürünleri C3300n, C5600, C5900 ile küçük ofislere yönelik marifetli, siyah/beyaz ürünü B4100 dikkat çekiyor.

  B2500 Serisi, bugüne kadar kurumsal kullanıcılara hitap eden ürünleriyle tanınan OKI Printing Solutions’ın, mümkün olan en düşük maliyetlerle yüksek performanslı baskı alabilmeye imkan tanıyan son model ürünlerinden biri. Daha çok küçük ofisler ve ev-ofis kullanıcılarına yönelik B2500 Serisi, sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Siyah/beyaz baskı, kopyalama, renkli tarama ve faks özelliklerini kompakt tasarımlı tek bir cihazda birleştiren B2500 Serisi, kullanıcılara ofis içi alandan tasarruf etme olanağı da tanıyor.

  Ürünlerle birlikte gelen PaperPort 9.0 dijital doküman yönetim yazılımı kullanıcılara arşivlenmiş bilgilerini daha iyi yönetme olanağı sunuyor. Bu özellikle baskı verimliliği artarken baskı birim maliyetleri önemli ölçüde düşüyor. Dakikada 16 sayfa baskı hızı ve çoklu kopyalama özelliğine sahip ürünler, USB flaş belleğe tarama, USB flaş bellekten kopyalama, isteğe bağlı kablosuz baskı, renkli tarama, ürün üzerinden doğrudan faks gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

  C3300n masaüstü yazıcılar, tek başına çalışan kişilerin ya da küçük çalışma gruplarının her türlü baskı işini karşılamak için tasarlandı. Aylık 35 bin sayfa maksimum görev kapasitesine sahip olan C3300n, siyah beyaz baskıda dakikada 20, renkli baskıda ise dakikada 16 sayfa basabilme özelliğiyle sınıfının en hızlı ve yüksek performanslı ürünü olma özelliğini taşıyor.

  OKI Printing Solutions’un fuarda tanıtacağı yeni dijital Laser/LED renkli yazıcı C5600 , kurumlara düşük maliyetlerle hem siyah-beyaz, hem de yüksek kalitede renkli baskı olanağı sunuyor. C5600n ve C5600dn, kopya başına ağa bağlı olmayan ürünlerle kıyaslanabilecek ölçüde düşük maliyetler sağlıyor. Dakikada 32 sayfa siyah/beyaz, 20 sayfa renkli baskı hızına sahip olan ürünler sadece 8 saniyelik ilk sayfa çıktı hızı, 60,000 sayfa aylık çalışma kapasitesi ve 400 sayfa standart kağıt kapasitesi ile pazarda rakipsiz konumlanıyor. Baskıları kontrol ve izleme imkanı veren Print Control yazılımı ile renkli sayfa maliyetleri etkin bir biçimde yönetilirken, PrintSuperVision yazılımı da, ağa bağlı yazıcıların ve sarf malzemelerinin uzaktan izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlıyor.

  Cebit 2006 fuarında görücüye çıkacak bir diğer ürün olan C5900 renkli lazer/LED yazıcı ise, dakikada 26 renkli, 32 siyah/beyaz sayfa baskı kapasitesi ve renkli baskıda 9 saniyelik ilk sayfa çıktı süresi ile dikkat çekiyor. Print Control yazılımı, yazıcının kullanımını ve maliyetlerini etkin biçimde yönetme ve izleme olanağı sunuyor. C5900, 930 sayfaya kadar kağıt kapasitesi, 60.000 sayfa aylık çalışma kapasitesi, kartvizitten CD etiketlerine ve 215 x 1200 mm boyutundaki afişlere kadar farklı medyalara baskı yapabilme, çift taraflı baskı alabilme ve uzun ömürlü sarf malzemeleri gibi özellikleri ile kullanıcıların beklentilerine en iyi şekilde yanıt veriyor.

  Bireysel kullanıcılar ve küçük ofis ortamları için tasarlanmış olan minik dev B4100, kullanıcısına yüksek kalitede hızlı baskı ve düşük bekleme süresi gibi özellikler sunuyor. Sadece bir  A4 sayfa kadar yer kaplayan B4100, güvenilir ve sağlam yapısı, dakikada 18 sayfalık yüksek baskı hızı, 8MB’lık belleği ve 6.2 saniyelik ilk sayfa çıktı süresi ile, sınıfındaki yazıcılar arasında öne çıkıyor. Bu özellikleri ile B4100, resmi evrak, rapor, mektup, pazarlama materyali ve etiket gibi yüksek baskı kalitesi isteyen doküman ihtiyacı bulunan işletmelerin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılıyor.

  OKI Printing Solutions’ın fuarda ön plana çıkan tüm ürünlerinde, baskı kalitesini en üst düzeye taşıyan “High Definition Toner” ve “ProQ2400 Multilevel” teknolojileri, yazıcıların kullanım ömrü boyunca hep aynı kalitede baskı almayı sağlayan “Otomatik Renk Dengeleme’’(Auto Colour Balance), sıradan ofis kağıdına fotoğraf kalitesinde baskı alınmasını sağlayan “Fotoğraf Geliştirme” (Photo Enhance) gibi özellikler bulunuyor. Ürünlerle birlikte standart gelen Template Manager 2006 yazılımı sayesinde kurumlar CD etiketlerinden adres etiketlerine, 1.2 m uzunluğunda afişlerden akordiyon broşürlere kadar tüm gibi profesyonel dokümanlarını kendi bünyelerinde hazırlama olanağı buluyorlar. WebPrint yazılımı da, kağıt israfını engellemek amacıyla, web sayfalarını standart kağıda sığacak şekilde ölçeklendiriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı