GeriSpor Okçulukta Begünhan 'Ünsal'dı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okçulukta Begünhan 'Ünsal'dı

Okçulukta Begünhan 'Ünsal'dı
refid:15972504 ilişkili resim dosyası

Isparta'da yaşayan 18 yaşındaki milli okçu Begünhan Elif Ünsal, yıldızlar kategorisinde olmasına karşın büyüklerde Avrupa üçüncülüğünü elde ederken, Türkiye'nin olimpiyatlarda madalya beklediği sporcular arasında öne çıktı.

Bu sezon gençlerde Avrupa ikincisi, büyüklerde ise Avrupa üçüncüsü olan Begünhan Elif Ünsal, ayrıca Avrupa Kupası'nda takım halinde birincilik, Avrupa Kupası Şampiyonası'nda ise büyüklerde takım halinde üçüncülük, Singapur Gençlik Olimpiyatları'nda (Singapur 2010) da karışık takımda üçüncülük yaşadı.

Milli sporcu, 2010 yılının kendisi için başarılı geçtiğini söyledi.

Okçuluğa 8 yıl önce babasının teşvikiyle başladığını anlatan Ünsal, “Dereceler elde etmeye bu sene başladım. Bu uzun yıllar çalışmanın sonucu. Bundan sonra daha iyi başarılar elde etmeliyim” dedi.

Halen yıldızlarda yer aldığını ve yıl sonunda gençler kategorisine geçeceğini ifade eden Ünsal, “Okçuluğa 10 yaşında başladım. Şu an 18 yaşındayım. Ablam (Aslıhan) okçuluk yapıyordu. Antrenörü kentten ayrılmıştı. Sonra babam antrenörlüğe başladı. Babam ve ablamın yönlendirmesiyle başladım. İki yıl sadece yay çektim. Sonraları ok atmaya başladım ve Türkiye'de katıldığım ikinci yarışmamda derece elde ettim” diye konuştu.

“ARKADAŞLARIM GEZERKEN BEN ANTRENMANA GİTTİM”

“Üzerimde en çok babamın emeği var. Babam sağolsun” diyen milli sporcu, şunları kaydetti:
“Beni her gün antrenmana götürdü. Aslında o yaşta gitmek istemiyordum. Arkadaşlarım gezerken, ben sıcağın altına antrenmana gidiyordum. Önceleri neden bu okçuluğu yapıyorum, diye düşünüyordum. Dereceler gelmeye başladıktan sonra iyi ki başlamışım diyorum. Seneye 2012 Londra Olimpiyatları seçmeleri yapılacak. Oyunlara vize almak istiyorum ve umudum var. En büyük ve önemli hedefim Londra Olimpiyatları. Gündemimde sadece olimpiyatlar var.”

“KAMPLAR AĞIRLAŞTI”

Ünsal, bu sene büyüklerde elde ettiği derecelerin ardından yeni başarılara ulaşacağına inandığını ifade ederek, “Derecelerde ilk senem. Bunun devamı gelecektir. Eskisinden daha ağır kamplar yapıyorum. Daha güzel başarılar için umutluyum. Olimpiyatlarda derece elde etmek isterim. Bunun yanında kişilik ve davranış olarak da ülkemi güzel temsil etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle