« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okçulukta 3 Türkiye rekoru kırıldı

Türkiye Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmalarında 3 Türkiye rekoru kırıldığı bildirildi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cumhur Yavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, rekor katılımla gerçekleşen yarışmada 3 yeni Türkiye rekoru kırılmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti. Türkiye Okçuluk Federasyonu'nun yılın sonu faaliyeti olan ve Adana'da devam eden Türkiye Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmalarına 37 il, 107 kulüpten toplam 577 sporcu ile rekor katılım gerçekleştiğini anımsatan Yavaş, yarışmaların sıralama atışlarında 3 yeni Türkiye rekorun kırıldığını söyledi.

Okçulukta 3 Türkiye rekoru kırıldı

Yavaş, İzmir Karşıyaka Belediyespor'dan Demir Elmaağaçlı'nın 30 ok atışında, daha önce kendine ait olan 298 ve toplamda 592 puanlı rekorunu geliştirerek 299 puan ve toplamda 593 puanla 2 yeni Türkiye rekorunun sahibi olduğunu aktardı. Aksaray Gençlikspor Kulübünden Ebru Arslan'ın 30 okta makaralı yay 289 puanlı rekorunu Muğla Gençlikspor'dan Yeşim Bostan'ın 292 puanla geçerek yeni Türkiye rekorunu kırdığını anlatan Yavaş, sporcunun aynı zamanda 15 ok eleme atışlarında da 148 puanla en iyi derecenin sahibi olduğunu kaydetti.

Okçulukta 3 Türkiye rekoru kırıldı

Yavaş, “Demir Elmaağaçlı ve Yeşim Bostan'ın diğer sporculara da örnek olacağına inanıyorum. Umarım yarın gerçekleştirilecek finallerde yeni rekorlar elde ederiz” diye konuştu. Bu arada yarışmalar yarın yapılacak final atışlarıyla sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz