« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okçuluk Şampiyonası'na rekor katılım

Okçuluk Türkiye Salon Şampiyonası, Mersin'de başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yenişehir Fuar Merkezi'nde başlayan şampiyonaya 32 ilden 464 sporcu katıldı. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde düzenlenen şampiyonanın ilk gününde sıralama turları yapıldı.

Okçuluk Federasyonu Asbaşkanı Hüsnü Kocaoğlu,  ülke genelinde okçuluğa gösterilen ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Bunun en güzel örneğine de Mersin'de şahit olduklarını anlatan Kocaoğlu, “Bugüne kadar düzenlenen şampiyonalara 300-350 arasında katılım olurdu. Ancak bugün rekor katılımla karşı karşıyayız” dedi.

İlgiden memnun olduklarına işaret eden Kocaoğlu, yaşları daha küçük olan sporcuların şampiyonadaki varlıklarının yoğun olmasıyla gelecek yıllarda Türkiye'nin uluslararası arenada başarılarının da artacağına inandığını kaydetti.

Sporcuların önemli bir kısmının aileleriyle Mersin'e geldiğini dile getiren Kocaoğlu, şöyle konuştu:
“Salonda ailelerin bulunması benim her zaman hayal ettiğim bir şey. Bugün burada bayram havası yaşanıyor. Çünkü sporcuların müsabakalara aileleriyle katılması, sporcunun başarısını artıran, onun üst seviyede desteklendiğinin işaretidir. O nedenle bugün Mersin'de okçuluk açısından bir tarih atılıyor.
Öte yandan da 464 sporcunun yakınlarını ve hocalarını göz önünde bulundurduğumuz zaman, organizasyon sayesinde Mersin, bin civarında konuk ağırlıyor. Yani misafirler, Mersin'in dokusunu öğrenip, kente ekstra gelir bırakıyorlar.”
Okçuluk Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Aytekin Ataş ise organizasyonun gerçekleşmesinde başta Valilik olmak üzere destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yenişehir Belediye Başkanlığı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Özel Yıldırım Han Koleji, Green Tower Suit ve Mistour otellerine teşekkür ettiklerini belirtti.
Ataş, şampiyonanın 3 Şubat Perşembe gününe sona ereceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz