« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okçuluk Milli Takımı Denizli'de

Denizli'de kamp yapan Okçuluk Milli Takım sporcularına, okçulukta kas gruplarının nasıl kullanılacağı ve beslenmenin atışlar üzerindeki etkileri konusunda eğitim semineri verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İspanya'da Mart ayında yapılacak olan Büyükler ve Gençler Avrupa Şampiyonasına hazırlanan Okçuluk Milli Takım sporcuları, kas gruplarının nasıl kullanılacağı ve beslenmenin atışlar üzerindeki etkileri konusunda bilgilendirildi. Polis Evi Toplantı Salonu'nda verilen eğitime 20 milli takım sporcusu katıldı. Sporculara eğitim seminerini, Eskişehir
Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hayri Ertan ve Ankara Üniversitesi'nden Efsun Karakoç verdi.

Seminerde Ertan, okçuların kas gruplarının nasıl çalıştığını bildiği zaman çalışmalarda çok fazla efor sarf etmeden atışlarını daha rahat yapabileceğini, bu doğrultuda sporcuların atışlardaki puan grafiğinin de sürekli yukarılara doğru çıkacağını ifade etti.

Milli Takım Antrenörü İzzet Tekeli de Denizli kampının çok verimli geçtiğini belirterek, kampın 21 Ocak tarihinde sona ereceğini söyledi.

Kentte gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını dile getiren Tekeli, Mersin'de yapılan kampın da iyi geçtiğini, fakat Denizli'de kondisyon, biomekanik ve fizyolojik yönden daha iyi şartlarda çalıştıklarını belirtti.

Çalışmaların sporcular üzerinde etkisini göstermeye başladığını ifade eden Tekeli, Denizli'deki kampın bitiminde 22-23 Ocak'ta İzmir'de yapılacak olan Okçuluk Salon Türkiye Şampiyonası'na geçeceklerini dile getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz