ANKARA HABERLERİ

Okçuluk ligi geliyor

Hürriyet Haber
27.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu, “Kazanılan başarılar, okçuluk ligini kurma arzumuzu çabuklaştırıyor” dedi.

Hürriyet Haber

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, İzmir Büyükşehir Belediyespor’un 5. Avrupa Kulüpler Kupası’nda birinci olmasının, gelecek adına büyük önem taşıdığını söyledi.
Başkan Topaloğlu, Fransa’nın Compiegne kentinde yapılan organizasyonda yarışan ve birinci olan Yusuf Çorba, Yağız Yılmaz ve Sermet Çınar’ın milli takımın da değişmez isimleri olduğunu belirterek, “21 ülke arasından birinci olmak çok önemli. Bu başarılar bizi gelecek adına çok ümitlendiriyor ve gelecek adına büyük önem taşıyor” dedi.

Okçuluk ligi kurma arzusu

Uzun süredir okçuluk ligi kurmayı planladıklarını belirten Topaloğlu, şöyle konuştu:
“Kazanılan bu başarılar, okçuluk ligini kurma arzumuzu çabuklaştırıyor. Bu ligin kurulmasıyla birlikte sporcularımıza daha çok yarışma ortamı yaratmayı planlıyoruz. Ligden sonra sporcular artık sadece milli takımı değil, lige de hazır olmak durumunda olacak. Bu da motivasyonlarının üst seviyede kalmasını ve milli takıma olumlu yansımasını sağlayacak. Bir aksilik olmazsa 2013 yılının açık hava sezonunda ligimizi başlatmak istiyoruz. Buradan da asıl hedefimiz olan 2016 Olimpiyat Oyunları’na sporcu yetiştirmeyi planlıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okçuluk ligi geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okçuluk ligi geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı