« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okçuluk Dünya Şampiyonası, Antalya'da yapılacak

Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından düzenlenen Okçuluk Dünya Şampiyonası, Belek'de yapılacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 27 Eylül-6 Ekim tarihlerinde Belek Papillon Otel sahasında gerçekleşecek Dünya Okçuluk Şampiyonası'na 77 ülkeden 648 sporcu katılacak. Şampiyonanın finali 5-6 Ekim tarihlerinde Belek Beach Port'ta yapılacak. 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde hazırlıklarını sürdüren milli sporcuların antrenörlüğünü Göktuğ Ergin ve Alper Aytaçoğlu yapıyor. Olimpik ve makaralı yay olmak üzere iki branşta gerçekleştirilecek yarışmaya Türkiye'den 12 sporcu katılacak.

Olimpik yaylı bayan branşında Begül Löklüoğlu, Aybüke Aytunç, Begünhan Elif uysal; olimpik yaylı erkek branşında Cevdet Dinçer Demirol, Fatih Bozlar, Kerem Kırsever; makaralı yay bayanda Ecem Cansu Coşkun, Vildan Şenocak, Gizem Kocaman; makaralı yay erkekte de Barış Tan Doğan, Demir Elmaağaçlı ve Evren Çağıran yarışacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, dünyanın her yerinden çok önemli sporcuların katılacağı turnuvanın Türkiye'nin adını dünyaya duyurmak için çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Yarışmaya katılacak sporcuların antrenörleri ile güzel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlatan Hacıcaferoğlu, "Eminim ki bu turnuvadan da güzel sonuçlar elde edeceğiz. Şampiyonaya katılacak sporcularımıza başarılar diliyorum" ifadesini kullandı. Okçuluk İl Temsilcisi Behiç Löklüoğlu, takım ve bireysel olarak şampiyonaya hazır olduklarını, Türkiye ve Antalya adına üstün başarı sağlayacaklarını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz