Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Okay: "PM listesine itiraz yok"

  A.A
  26 Mayıs 2010 - 13:18Son Güncelleme : 26 Mayıs 2010 - 13:18

  CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP üyesi olmayanların Parti Meclisi üyesi seçildiklerine dair basında çıkan haberlere, “Genel Merkez yönetiminin tasarrufu, öyle bir işlem varsa Algan beyin (Hacaloğlu) kendisi içinde olması lazım. Ancak şu an itibariyle Parti Meclisi listesi kesinleşmiştir, buna da kimsenin itirazı söz konusu değildir”dedi.

  Eski CHP Milletvekili Yılmaz Balta'nın TBMM'nde düzenlenen cenaze töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Okay, parti meclisi üyeliğine seçilenlerin Parti genel merkezinin tasarrufu olduğunu söyledi. Okay, “Öyle bir işlem varsa, Algan beyin kendisi de içinde olması lazım. Şu an kesinleşmiş bir parti meclisi listesi vardır, itiraz söz konusu değildir” dedi.

  Okay, Parti Meclisi için tartışmaların kurultayla birlikte sona erdiğini belirterek, “Herkesin, bundan sonraki süreçte CHP'yi iktidara taşımak gibi sorumluğu vardır. Bu tartışmaların ilanihaye süreciğini düşünmüyorum” ifadesine yer verdi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak gezisini de değerlendiren Okay, şunları söyledi:
  “İnanılmaz coşku heyecan var. Halk, üzerinde oluşan baskıyı, sindirmeyi yırtıp atmış. Halkın, bu iktidardan kurtulmak için CHP ile koşuya hazır olduğunu gördüm. Türkiye'de halkın heyecanı tartışılacak. CHP içinde tartışma umudu besleyenler bunları unutsunlar, ne zaman seçim yapılacak da CHP iktidara gelecek herkes bunu düşünsün.”

  Bir gazetecinin “Parti Genel Sekreterliği için adınız geçiyor” yolundaki sorusunu Okay,”Parti Meclisi Üyesi oldum, MYK seçimi yapılacak, sonra değerlendireceğiz. Genel başkan yardımcısı tercihi, genel başkana aittir. Genel sekreterle, genel sayman ise MYK üyeliğine seçilen 20 kişi arasından seçilecek” şeklinde yanıtladı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı