« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Okan gidici, Emre belirsiz'

İtalya Serie A takımlarından FC İnter'de, gelecek sezon için transfer dedikoduları erken başladı. Corriere dello Sport gazetesi, "Siyah-mavi devrim" başlıklı haberinde, Okan Buruk'un sezon sonunda İnter'den gidici oyuncular arasında yer aldığını ileri sürdü. Emre Belözoğlu konusunda ise siyah-mavili kulübün kararsız olduğu belirtildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gazete, FC İnter'de gelecek sezonda da yerlerini koruması kesin olan oyuncuların Adriano, Toldo, Coco, Cordoba, Materazzi, Fontana, Kily Gonzales, Martins, C. Zanetti ve J. Zanetti'den oluştuğunu yazdı.FC İnter'den gönderilip gönderilmeyeceği kesin olmayan oyuncular ise Vieri, Cannavaro, Karagounis, Recoba, Emre ve Cruz olarak sıralandı.

Corriere dello Sport'ta göre sezon sonunda FC İnter'le yolları ayrılacak oyuncular toplam dokuz kişi. Bunlar arasında Okan Buruk da bulunuyor. Diğer oyuncular ise Brechet, Van Der Meyde, Lamouchi, Beati, Biava, Gamarra, Helveg ve Dalmat'dan oluşuyor.

Yapılacak transferlerle, gelecek sezon FC İnter forması giyme olasılığı bulunan oyuncular ise şu şekilde sıralandı:  "Emerson, Cambiasso, Favalli, Davids, Vidic, Kompany, Lampard, Ledesma, Chevanton ve Vieira."

EMRE: KÖTÜ BİR SEZON GEÇİRDİM

Öte yandan Emre, La Gazzetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, bu sene kötü bir yıl geçirdiğini söyledi.  Emre, uzun süredir bir türlü tam olarak atlamadığı sakatlık sorununa dikkat çekerek, gelecek sezon FC Inter'de mükemmel bir kondisyonla oynayabilmeyi hedeflediğini vurguladı. Genç futbolcu özetle şunları söyledi:

"Benim için kötü bir yıl oldu. Letonya ile baraj maçında Avrupa finallerine katılma şansımızı yitirmemize tanık oldum. 2002'de dünya üçüncüsü olmuş Türkiye olarak bizlere yazık oldu. Dolayısıyla şu anda benim için Avrupa, Inter'in ligi 4. sırada kapatması anlamına geliyor. Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı garantilemek, Inter'in gelecek sezona büyük bir moralle başlamasını ve şanssız olduğumuz bu sezonu daha kolay unutmasını sağlayacaktır."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.