Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okan Buruk: İstiklal Marşı ne olacak?

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, "11 yabancı futbolcunun aynı anda sahada olması sıkıntı yaratır mı?" sorusuna ilginç bir yanıt verdi: "İstiklal Marşı açısından sıkıntılı olur!"

Sercan SAPANATAN - Serhat TÜRK / DHA
SON GÜNCELLEME

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, TFF tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23.Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri öncesi basın mensuplarına Süper Lig’in ilk yarısını ve yabancı futbolcu konusundaki yeni düzenlemeyi değerlendirdi.

Buruk, ligin ilk yarısı için 20 puan hedefi koyduklarını belirterek, 21 puan alıp bu amaca ulaştıklarını söyledi. Genç teknik adam, "Ligin başında hedefimiz ilk yarıyı 20 puanın üstünde tamamlamaktı ve 21 puan toplayarak bunu başardık. Aslında bakıldığında çok basit puanlar kaybettik. Ama bizim gibi yeni kurulmuş, genç bir takım için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum" dedi.

Okan Buruk: İstiklal Marşı ne olacak FUTBOLDA YABANCI KURALI DEĞİŞTİ

"DEVRE ARASI YAPACAĞIMIZ TAKVİYELER VAR"
Devre arasında takviye yapacaklarını da belirten Okan Buruk "Takımımızı daha da kuvvetlendirerek ikinci yarı daha iyi bir performans gösterip takımımızı daha da üst sıralara çıkarmayı hedefliyoruz. İkinci devre takımımdan en büyük beklentim ise alt sıralardan kurtulup, üst sıralara çıkarak sıkıntı yaşamadan ligi bitirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Okan Buruk: İstiklal Marşı ne olacak CAVCAV: İSTİKLAL MARŞIMIZ LİG MAÇLARINDA YASAKLANSIN

"YENİ YABANCI KURALI HEMEN UYGULANMAMALI"
TFF tarafından açıklanan yeni yabancı oyuncu kuralını da değerlendiren Okan Buruk, TFF’nin bu kararı hemen yargılanmaması gerektiğini belirtti. Buruk, "TFF sonuçta bu kararı çok büyük emek vererek aldı. Hemen sayı üzerinden yargılamamak lazım. Doğruları yanlışları, artıları, eksileri olabilir ama bunu görerek yargılamak lazım. Bence Türk futbolunda ana sorun yabancı sayısı değil. Bunu da zaten herkes biliyor ve konuşuyor. Bundan önceki 5 yabancı kuralı ile Türk futbolu ilerimi gitti dersek tabi ki yanılmış oluruz. Bu yüzden bekleyip görmek lazım ve asıl sorunların aşağıda olduğunu bilip onları halletmek lazım. Ama inşallah Türk futbolu için hayırlısı olur" ifadelerini kullandı.

Okan Buruk: İstiklal Marşı ne olacak KULÜPLER 'OLMAYAN' BİR MADDEYLE KURTULDU

"İSTİKLAL MARŞI AÇISINDAN SIKINTI OLACAK"
"11 yabancı futbolcunun aynı anda sahada olması sıkıntı yaratır mı?" sorusuna Okan Buruk, "İstiklal Marşı açısından sıkıntılı olur" cevabını verdi.
Buruk "Tabii ki alışık olmadığımız bir şey. Yaşayıp görmek lazım. Bu karar Türk futbolcusunu ileri mi götürecek, geriye mi götürecek, rekabet mi yaratacak görmek lazım" dedi.

Bu kararın Süper Lig kulüplerini nasıl etkileyeceği konusundaki görüşlerini de açıklayan Buruk, şöyle devam etti:
"Zaten şu an içinde birçok kulüpte sıkıntı var. Ama ilerleyen dönemlerde daha büyük sıkıntılar olacak bence. Takımlarımız transfer politikalarını maddi yönden düşünerek adım atması lazım. Biz Gaziantepspor olarak bunları düşünerek takımımızı gençleştirdik. Bütçemizi bir hayli düşürdük ve borçlarımızı ayarladık. Bence tüm kulüplerimizin artık küçülmesi gerekiyor. Artık bu yeni kural ile oyuncu izleme komiteleri kurulup genç ve başarılı oyuncuların takımlara kazandırılması lazım. Bence artık herkes ayağını yorganına göre uzatarak o şekilde transfer yapması gerekiyor."