Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Okan Bayülgen'e herkes çok kızgın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Sema DENKER/MAGAZİN SERVİSİ

Okan Bayülgen'in ünlü isimlere yönelik yaptığı açıklamalar, büyük gerginliğe neden oldu. Sinan Çetin, Kadir İnanır ve Özlem Yıldız, kendileri hakkında konuşan Okan Bayülgen'e çok sert cevap verdiler.

SİNAN ÇETİN

Aktörlüğü büyük ama içinde bir cüce var

Sinan Çetin ise kendisini ‘‘yalaka’’ olarak nitelendiren Okan Bayülgen'in içinde küçük, kötü bir cüce olduğunu söyledi. Çetin, şunları söyledi:

‘‘Okan, bir röportajımda ona sahip çıkmadığımı düşünmüş. Yanılıyor. Okan benim için sadece büyük bir aktör değil, aynı zamanda çok değerli bir arkadaştır. Henüz onunla konuşmadım. Onunla konuşmadan da bir açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Okan'ın oyunculuk yeteneğinin müzikteki karşılığı, Mozarttır. Böyle düşündüğümü o çok iyi bilir. Eğer bunları söylemişse, sanırım bu dev aktörün içinde küçük kötü bir cüce var. Böyle şeyleri ona, o içindeki küçük kötü cüce yaptırıyor olmalı.’’

KADİR İNANIR

Tepemin tasını attırmasın

Kadir İnanır, Okan bayülgen'in açıklamalarına çok sinirlendirdi. ‘‘Bunlar benim muhatabım değil’’ diyen Kadir İnanır, şunları söyledi:

‘‘Önüne gelen herkes bir şeyler konuşuyor. Artık bu milletle uğraşmaktan yoruldum. Hangi birine laf yetiştireyim. Benim işim gücüm var. Bu tip adamlarla ilgilenmiyorum. İsteyen, istediği şeyi konuşsun. Ama herkes saygılı olsun. Benim tepemin tasını attırmasın. Terbiyeli olmak en büyük erdemdir. Çünkü terbiyesiz cezasını görür. Halktan büyük şamar yer. Ülkenin bin tane sorunu varken, insanlar açlıktan kıvranırken, herkes terbiyeli olmayı öğrenecek. Bu kadar basit.’’ Okan Bayülgen, ‘‘Kadir İnanır'a da çok bozuldum. Adam kalkıp Sinan Çetin'in 'Vizontele'nin oyuncuları Komser Şekspir'de oynasaydı daha iyi gişe yapardık' sözünü yedi. Bu lafların ardından kalkıp onunla barış yaptı’’ diye konuşmuştu.

ÖZLEM YILDIZ

Destek yerine köstek oluyor

Özlem Yıldız, yeteneksiz olduğunu söyleyen Okan Bayülgen'e şöyle ceap verdi:

‘‘Konuşup konuşup sonra da ‘Ben söylemedim' demek bana saçma geliyor. Bir filmde on saniye görünen bir insanın, yetenekli olup olmadığı kanısına nasıl varılır, onu anlayamadım. Ben elimden geleni yaptım. Yönetmen ve film şirketi benden çok memnundu. Okan'ın 'Daha çok Mehmet Ali Erbil'le olan aşkı konu olunca film iş yapmadı' demesi en komiği. Ben çekimler boyunca Erbil'le yanyana gelmemeye özen gösterdim. Sırf yanlış anlaşılmasın diye. Okan bunları neden söyleme gereği hissetti, bilmiyorum. Film yeni bitmiş olsa anlarım. Hemşo'nun üzerinden altı ay geçtikten sonra kalkıpta böyle açıklamalar yapılması kadar gereksiz bir şey yok. Okan bana bunu daha önce de yapıp bana ağır bir şekilde yüklenmişti. Bu işe yeni başlayan insanlara destek olunacağına hep köstek olunuyor. Okan'dan bunu beklemezdim. Çünkü onun beni kullanmaya hiç ihtiyacı yok.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz