TOKAT HABERLERİ

OKA yönetimi Tokat'ta toplandı

DHA
28.03.2016 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT'ta Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı, Vali Cevdet Can'ın ev sahipliğinde yapıldı.

Tokat Teknopark'ta gerçekleştirilen Mart ayı yönetim kurulu toplantısı, OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Ahmet Kara’nın başkanlığında, Vali Cevdet Can'ın ev sahipliğinde, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ve diğer yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çorum Valisi Ahmet Kara, "Bölgemizde başta kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürütmekte olan Kalkınma Ajansının, "2016 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve kurulun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz" dedi. Toplantı sonrası Vali Cevdet Can, OKA Yönetim Kurulu üyelerine Teknopark’ı gezdirdi. OKA heyeti, Teknomer Harita Mühendislik firmasının Ar-Ge ofisini, Bamep Mühendislik firmasının Ar-Ge ofisini ve Uyumsoft yazılım firmasının Ar-Ge ofisini ziyaret ederek Tokat Teknopark’ta yürüttükleri projeleri hakkında bilgiler aldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden OKA yönetimi Tokat'ta toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OKA yönetimi Tokat'ta toplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı