ÇORUM HABERLERİ

Oka Yönetimi Çorum’da Toplandı

IHA
31.07.2015 - 18:14Son Güncelleme :

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ÇORUM'DA YAPILDI

IHA

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Çorum’da yapıldı.
OKA Yönetim Kurulu Başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin başkanlığındaki toplantıya Çorum Valisi Ahmet Kara, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tokat Valisi Cevdet Can, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Tokat TSO Başkanı Ahmet Arat, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Başkanı Mustafa Çittır, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve OKA yetkilileri katıldı.
OKA’nın çalışma amaç prensipleri hakkında bilgi veren OKA Yönetim Kurulu Başkanı Amasya Valisi Çomaktekin, bölgede başta kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal/ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirilerek bölgemizin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürütmekte olan Kalkınma Ajansının "2015 yılı Temmuz ayı Yönetim Kurulu" toplantısını gerçekleştirmek için toplandıklarını söyledi.
Bölgenin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgemizin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlamak için kalkınma ajansı ve ilgili kurumlar tarafından çeşitli faaliyetler ve projeler yürütüldüğünü dile getiren Çomaktekin, “Kuruluşundan bugüne ajansımız eliyle doğrudan yürütülen projelerle veya ajansın mali destekleriyle uygulanan KOBİ projeleri ile özel sektörün desteklenmesi, aynı şekilde Ajansın mali katkılarıyla Belediyelerin ve il özel idarelerinin turizm ve çevre altyapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli altyapı projeleri, kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları her yıl hem sayısal olarak ve hem de çeşit olarak artarak devam etmektedir. Bu günkü toplantımızda 2016 yılında uygulanacak mali destek programlarının konuları ve kapsamları hakkında yürütülmekte olan hazırlık çalışmaları ile halen yürütülmekte olan mali destek programlarında sağlanan ilerlemeler detaylı olarak ele alınacaktır. Ayrıca 4 ilimizde bulunan yatırım destek ofislerinin faaliyetleri ve sektörlere yönelik teşvik ve bilgilendirme çalışmaları da gözden geçirilecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Oka Yönetimi Çorum’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oka Yönetimi Çorum’da Toplandı haberi güncellenecektir.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:29
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı