ÇORUM HABERLERİ

Oka Yönetim Kurulu Çorum’da Toplandı

IHA
25.02.2015 - 13:53Son Güncelleme :

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI (OKA) YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ÇORUM’DA YAPILDI

IHA

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) yönetim kurulu toplantısı Çorum’da yapıldı.
Amasya Valisi Halil İbrahim Çomaktekin başkanlığında yapılan toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çorum Valisi Ahmet Kara ve Tokat Valisi Cevdet Can, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve diğer yetkililer katıldı.
OKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Amasya Valisi Halil İbrahim Çomaktekin, OKA’nın Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerinden oluşan bölgenin sosyo-ekonomik gelişmesine katkıda bulunmak ve sürekli değişen ulusal ve uluslararası rekabet şartlarına bölgenin uyum sağlama ve imkanlarının geliştirilmesine katkı sağlamak için ajans ve kurumlar tarafından bir çok faaliyet yürütüldüğünü belirterek, “Kurulduğu günden bugüne kadar ajansımız aracılığıyla veya onun mali destekleriyle örnek olarak özel çevre alt yapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, belediyelerin ve il özel idarelerin turizm ve çevre alt yapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli alt yapı projeleri kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi çeşitli konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları artarak devam etmektedir” dedi.
Vali Çomaktekin’in konuşmasının ardından OKA ile Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde son 8 ay içerisinde yapılan saha ve ofis çalışmaları sonucunda hazırlanan ve TR-83 bölgesinin yatırım faaliyetlerinin araştırılmasını amaçlayan rapor yönetim kurulu üyelerine sunuldu.
Yönetim kurulunun görüşleri doğrultusunda TR-83 bölgesindeki illerde yapılacak bilgilendirme toplantıları ile raporun kamuoyuna duyurulması planlanırken, OKA Genel Sekreterliği tarafından yürütülen ve tamamlanmış olan ilçeler düzeyinde Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) analiz çalışması ile kamu kaynaklarının tahsisinde analitik bir zemin oluşturulması, ilçelerdeki yatırımların yönlendirilmesi ve mekansal birimlere ilişkin politika ve stratejilerin belirlenmesi hedefleriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Oka Yönetim Kurulu Çorum’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oka Yönetim Kurulu Çorum’da Toplandı haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı