Gündem Haberleri

  ’Ok tasarımlı’ Ibiza ailesi SportCoupe ile genişliyor

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan İspanyol Seat ise, bu yıl 12’ncisi düzenlenen İstanbul AutoShow’da, Türk tüketicisiyle ilk kez tanışacak olan yeni Ibiza SportCoupe’yi sergileyecek.

  Kısa bir süre önce tamamen yenilenerek 4’üncü nesline kavuşan Ibiza’nın 5 kapılı versiyonunu Türkiye’de satışa sunan Seat, fuarla birlikte ailenin yeni üyesini tanıtacak. Markanın ’Ok Tasarım’ olarak adlandırdığı tasarım anlayışıyla şekillendirilen yeni Ibiza ailesinin son üyesi 3 kapılı Ibiza SportCoupe, sportif ve cesur çizgileriyle dikkat çekiyor.

  Volkswagen Grubu’nun yeni geliştirdiği platform üzerinde yükselen Ibiza SporCoupe, 5 kapılı versiyona göre daha dinamik ve agresif bir görünüm sergiliyor. Uzunluğu 4 bin 34 milimetre olan Ibiza SportCoupe, küçük ızgarasıyla uyumlu sivri köşeli farlarıyla birlikte farklı geometrik çizgilerin yer aldığı yan gövde ve arka tasarımıyla da oldukça cesur çizgilere sahip.

  KÜÇÜK SINIFTA İLK

  Seat küçük sınıftaki temsilcisi 4’üncü nesil Ibiza ailesinin son üyesi SportCoupe’nin kaputunun altında 1.6 litre hacminde ve 105 beygir gücünde benzinli bir motor görev yapıyor. İlk etapta benzinli motor ile tanıtılan Ibiza SportCoupe’nin daha sonra dizel motor seçeneklerine de kavuşması bekleniyor. Ibiza SportCoupe’nin bir başka dikkat çekici özelliği ise küçük sınıfta ilk kez kullanılan 7 ileri DSG şanzımana sahip olması.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı