ÖİB Halkbank taliplileri ile 4 Eylül'de buluşuyor

A.A.
24 Ağustos 2006 - 10:37Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 10:37

Halk Bankası özelleştirmesinde ilan aşamasına doğru gidilirken, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yatırımcının nabzını tutmaya hazırlanıyor.

İdare yetkilileri 4 Eylül 2006'dan itibaren potansiyel yatırımcı kuruluşların üst düzey yöneticileri ile İstanbul'da biraraya gelecek. Yatırımcılar, yatırım ihtimali yüksek (A), orta (B) ve düşük (C) olarak 3 ayrı gruba ayrılırken, görüşmeler A grubundan başlayacak.

Konuya ilişkin Özelleştirme İdaresi bir soru anketi hazırlığına giriştiği de öğrenilirken, anket ile yatırımcıların Halk Bankası'nın özelleştirilmesine ilişkin beklentileri ve sektöre ilişkin görüşlerinin alınması hedefleniyor.
Görüşmeler sırasında Bankanın durumuna ilişkin sunum yapılması da planlanırken, yatırımcılardan gelecek sorulara da cevap verilecek.

GÖRÜŞMELER AYRI AYRI OLACAK

4 Eylül'den itibaren başlaması planlanan görüşmelerde her yatırımcı ile ayrı ayrı biraraya gelinecek. Görüşmelerin 1 haftada tamamlanması öngörülüyor. Bu görüşmelerin ardından, ankete gelecek cevaplar ve yatırımcıların soruları ÖİB tarafından analiz edilecek ve yatırımcıların cevapları örtüştürülerek hangi konularda ağırlıklı olarak ne düşündükleri ortaya konacak.

GÖRÜŞLER ŞARTNAMEYE YANSITILACAK

Alıcıların nasıl bir pozisyonla Türkiye'ye girmek istedikleri, örneğin sadece çoğunluk hissesi satışı ya da tamamının satışı gibi hangi yöntemi ağırlıkla istedikleri de toplantılar sonucu ortaya çıkacak.
Buradan çıkacak sonuçların mümkün olduğunca ihale şartnamesine yansıtılması, böylelikle ihale sürecinde yatırımcılarla problem yaşanmaması hedefleniyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı