Gündem Haberleri

GÜNDEM

  OHAL uygulayın

  AA
  21 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 21 Eylül 2012 - 00:28

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP tarafından yeniden gündeme taşınan Oslo görüşmelerinin, Oslo sürecini tekrar millete hazmettirmek amacıyla kullanılan tartışma haline geldiğini savundu.

  Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, kendisinin 12 Şubat’ta gündeme getirdiği Oslo protokolünün içinde olduğu zarfı göstererek şöyle dedi:

  Utanç vesikası görüşme

  “Oslo ve Habur süreçleri milletimizin lanetlediği bir süreçtir. PKK’nın muhatap alınarak, onunla bir masa etrafında Türkiye’nin bütünlüğünün peşkeş çekildiği
  görüşmeler, utanç vesikası görüşmelerdir. Tablo gayet açık ve belli olmuştur, oyun bellidir. PKK ile müzakerelere başlanmıştır. PKK’ya siyasallaşma için KCK zemini hazırlandı. Paralel devlet altında özerklik temeli atıldı. Ancak devlet uyumuştur, uyutturulmuştur. Protokoller imzalanmıştır. Açılıma ‘hayır’ diyen MHP, PKK’nın arzu ve isteklerinin yerine getirilmesinin önündeki tek büyük engeldir. MHP olmasaydı, Oslo görüşmeleri Meclis’te müzakere ediliyor olacaktı bugün.
  OHAL’ın gelmesi kimi mağdur edecek? PKK’yı mağdur edecek. OHAL’i kaldırmış hükümetin mensubuyum. OHAL’siz bir Türkiye teslim ettik bunlara, şimdi ülke PKK’nın OHAL’ine terkedilmiş durumda. Mağduriyet yaratmayacak şekilde OHAL’i uygulayın. Ey hükümet, benim hürriyetim üzerinden, milli kimliğim üzerinden sana pazarlama hakkı tanımıyorum. Senin böyle bir yetkin, hakkın ve haddin de yok.”                                    


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı