« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oh be!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

İşte benim görmek istediğim Fenerbahçe'yi nihayet izleme şansını yakalamış oldum. Biz hep F.Bahçe kazanırken tenkit eden adamdık. Gerekçe olarak da iyi oynamadan kazandığını belirtiyorduk. Ama bu sefer öyle olmayacak. Çünkü F.Bahçe benim izleyip görmek istediğim şekilde çok çok iyi futbol ortaya koyarak Bursaspor gibi güçlü bir takımı birbirinden güzel goller atarak ve de iyi futbol oynayarak yendi.

Bu maçtaki görüntülerin daha sonrasında da devam etmesini bekliyoruz. Çünkü biz böyle F.Bahçe'yi seyretmeye alıştık. Bir Okocha'yı izledim; birbirinden güzel hareketler yaparken sanki futbol resitali yapıyordu. Bir Faruk'u izledim; sanki maçı kazanmak için bir hafta öncesinden kendisini programlamıştı. Bu kadar istekli ve arzulu Faruk birbirinden güzel de goller atarak bir kez daha beğeni kazanan oldu.

Saffet Sancaklı'nın atmış olduğu gol enfesti. bir gollük şutunun da direkten dönmesi şanssızlıktı. Moshoeu, F.Bahçe orta sahasında her türlü güzel görüntüyü verebilmesi için ne lazımsa yaptı.

Kısacası F.Bahçe nasıl olması gerekiyorsa aynen o güzel görüntüleri sergileyen takımdı. Bursaspor, yenik düşmesine rağmen hiç de kötü futbol oynamadı ama daha iyi futbol oynayan, daha güçlü gözüken F.Bahçe karşısında yapacağı hiçbir şey yoktu. Ben F.Bahçe seyircisiyle takımının bu maçta bütünleştiğini özlemle izledim. Bu seyirci, iyi oynayan takımıyla her zaman tek vücut olur ve kazanırken de F.Bahçe şarkılarını yeri göğü inletircesine yansıtır.Bunları da Beğenebilirsiniz