« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğuzhan'ın hedefi 8 olimpiyata katılmak

Kariyerinin 3. olimpiyatlarına katılan milli atıcı Oğuzhan Tüzün'ün gözü, oyunlarda 6 kez mücadele eden Derya Büyükuncu'nun rekorunda.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2000 Sidney ve 2004 Atina Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden, yarın da Londra Olimpiyatları'nda trap dalında elemelerde mücadele edecek 29 yaşındaki milli sporcu, “Atıcılığın yaşlarına geldim. 50 yaşına kadar yapılsa daha 5 olimpiyat var. 3 tane de önceden katıldım, 8 olimpiyat eder” dedi.

Hedefinin önce oyunlara katılmak olduğunu belirten deneyimli atıcı, “Artık geldiğimiz noktada madalyaya odaklanıyoruz. İnşallah bunlardan birinde ülkemize madalya getireceğim. Londra Olimpiyatları'nda bir başlangıç yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İlk olimpiyatlarında tecrübesiz olduğunu, ikincisinde ise şanssızlıklar yaşadığını dile getiren Oğuzhan, Londra'ya yeterli tecrübeyle geldiğini söyledi.

Sidney ve Atina'da atıcılığa göre genç yaşlarda mücadele ettiğini anlatan milli sporcu, şunları kaydetti:
“Şimdi 30 yaşındayım. 30-40 yaş arası atıcılığın en verimli olduğu zaman. Diğer olimpiyat şampiyonu atıcılara baktığınız zaman bu yaşlardalar. Ben de bu yaşlarda olduğum için, bu ve bundan sonraki olimpiyatlarda beni daha sık duyacaksınız. Bunun bir başlangıç olacağını düşünüyoruz. Beklentimiz, hedefimiz, amacımız bu yöndedir.”
Londra Olimpiyatları'na 10 aydır ara vermeden hazırlandığını belirten Oğuzhan, oyunlarda mücadeleye hazır olduğunu kaydetti.

Bu yıl Dünya Kupası'nın bir ayağında birinci olduğunu anımsatan milli atıcı, “Bu sporun genel doğasında şu var, her şey iyi olacak bir de şans faktörü senin yanında olacak. Eğer bizim yanımızda olursa biz buradan ülkemize madalyayla döneriz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz