« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Oğuz şike yapmaz dürüsttür’ dedim

G.Antepspor Başkanı Kızıl, eski kalecileri Oğuz hakkında şike suçlamasında bulunmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GAZİANTEPSPOR Başkanı İbrahim Kızıl, önceki günkü Habertürk gazetesinde, eski kalecileri Oğuz Dağlaroğlu ve Kenan Hasagiç hakkında kendi ağzından yazılan, “Fenerbahçe maçlarında biri oynamıyor, diğeri 5 yiyordu” sözleriyle ilgili bir açıklama yaptı.
Halen Kartalspor’da oynayan Oğuz ile Gaziantepspor arasındaki bir davanın görüşmesi sırasında Tahkim Kurulu üyelerine bazı beyanlarda bulunduğunu ifade eden Kızıl, şunları söyledi:
“Oğuz, Gaziantepspor’da iki yıl hiç para almadığını, sadece primlerle geçindiğini iddia ediyordu. Aldığı paraları inkar ediyordu. Ben Tahkim üyelerine gayri resmi bir sohbette şunları söyledim; ‘Oğuz, kendisine o kadar iyiliğim olmasına rağmen bize bunu yapıyor. Tesadüf, Hasagiç iki F.Bahçe maçında cezalı olduğu için yerine Oğuz oynadı. İkisinde de farklı mağlup olduk. 5-0 yenildiğimiz maçtan sonra taraftarlar kulübü bastı, Oğuz’un odasına çıkıp onu linç etmek istediler. Ben gittim, (Oğuz dürüsttür, şike falan yapmaz) dedim.’ Yani, Oğuz’u savundum.”

FB:İddialar araştırılsın TFF:İnceleme başlattık

FENERBAHÇE Kulübü, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın medyaya da yansıyan, 2 Aralık’taki Tahkim Kurulu toplantısında kendilerini itham eden konuşmalarıyla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi. Sarı lacivertli kulüp, dün TFF’ye bir dilekçeyle başvurarak, Kızıl’ın iddialarının ivedilikle soruşturulmasını talep etti.
TFF de hukuk müşavirliğinin inceleme başlattığını ve konunun 16 Aralık’ta yapılacak yönetim kurulu toplantısında görüşüleceğini bildirdi. TFF, şu açıklamayı yaptı:
“Tahkim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan, Kızıl’ın sarf ettiği sözlerin ardından konuyu TFF Başkanlığı’na götürdü. Etik Kurulu tarafından yürütülecek soruşturmada ‘şike’ iddialarının ispat edilmesi durumunda konunun muhatapları hakkında, ispatlanamaması halinde ise Sayın Kızıl hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.”


Bunları da Beğenebilirsiniz