Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğuz Sarvan: Uzatmalar da uzayabilir

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan, maçlardaki süre uzatımı ile ilgili olarak, “4. hakemin gösterdiği süreler artırılabilir, ama kesinlikle azaltılamaz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Son günlerde, futbol müsabakalarındaki süre uzatımı ile ilgili kafa karıştıran açıklamalar olduğuna ve “Uzatma sürelerinde ayrıca uzatma olmaz” şeklinde yorumlar yapıldığına dikkati çeken Sarvan, konuya açıklık getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Doğrusu şudur. Hakemin yaptığı uzatmalarda gösterilen, en az sürelerdir. 4. hakemin gösterdiği süreler artırılabilir, ama kesinlikle azaltılamaz. Talimatımıza göre, uzatmalar içindeki oyuncu değişikliği, sakatlık veya ihraç edilen kişinin sahayı terk etme süreleri de ilave edilir. Ayrıca zaman çalma girişimleri de uzatmalara eklenir” diye konuştu.

Turkcell Süper Lig'in 7. haftasında oynanan Kocaelispor - Fenerbahçe karşılaşmasında Bülent Yıldırım, 5 dakikalık uzatma işaret etmiş fakat maçın 95.41'nci dakikada Fenerbahçe'nin galibiyet golü gelmiş, maç ise 97. dakikada bitmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler