Gündem Haberleri

  Oğuz Kağan Köksal'dan bedelli askerlik açıklaması

  AA
  12.09.2014 - 13:16 | Son Güncelleme:

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, bedelli askerlikle ilgili, "TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışmanın da inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler" dedi.

  Köksal, nöbetçi vekil uygulaması kapsamında geldiği partisinin İl Başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, henüz Komisyona gelen bir şeyin olmadığını belirten Köksal, şöyle konuştu:

  "Milli Savunma Bakanı'nın bedelli askerlikle ilgili bir beyanatı oldu. Daha önceden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bedelli askerlik düşünülebilir' şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığında bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığındaki çalışmanın da inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler."

  Konuyla ilgili bir takım tespitlerin yapıldığını ve ihtiyaçların belirlendiğini vurgulayan Köksal, TBMM açıldıktan sonra gündeme gelebileceğini düşündüklerini ifade etti.

  Ağrı'daki Hava Şehitleri Anıtı ile ilgili tartışmalar

  Ağrı'daki Hava Şehitleri Anıtı'na ilişkin tartışmalarla ilgili bir soruya cevap veren Köksal, belediyeciliğin bir proje ve hizmet işi olduğunu dile getirdi. Köksal, belediyecilikte başarılı olmak için iki şeye bakmanın gerekli olduğunu anlatarak, şunları kaydetti: "Bu iki şeyiniz iyiyse başarılısınızdır. Bunlar proje üretebilecek vasıf ve kadronuz olacak. Bir şey üreteceksiniz. Bir de insanları seveceksiniz. Yaptığınız işin oradaki insanlara katkı vermesi, günlük yaşantılarını rahatlatması vesaire. Belediyeciliğin amacı bu ikisidir. Adamın dağarcığında bir şey yoksa, insanlara hizmet etmek gibi bir gayreti ve herhangi bir projesi de yoksa böyle lüzumsuz işlerle uğraşır.

  Gündemde kalabilmek için böyle işle uğraşıyor. Herhalde o Anıtı oraya diktirenin de müsaade edenin de bir şeyi vardır. Meydan da öyle boş değil. Herkes her istediğini yapamaz. Esas olarak hizmet yönünden bakıyorum. Onlarla uğraşana kadar insanlara hizmet etsinler." Köksal, açıklamalarının ardından vatandaşlarla bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı