« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğullarının adı Alex ve Deivid

Multi Development’ın Türkiye CEO’su Hulusi Belgü bir dönem yöneticilik yaptığı Fenerbahçe’ye gönülden bağlı. Oğullarına Fenerbahçe’nin yıldız futbolcularının adını veren Belgü’nün hedefi de Fenerbahçe başkanlığı

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Psikoloğa gitmeyi çok düşündüm. Tedavi edilmesi gerekecek kadar Fenerbahçeliyim...” Bu sözler Forum Alışveriş Merkezleri’ni de bünyesinde barındıran Multi Development’ın Türkiye CEO’su Hulusi Belgü’ye ait. Oğullarına Alex ve Deivid isimlerini koyacak kadar Fenerbahçe sevdalısı Hulusi Belgü bu tutkusunu ‘Ailem, işim ve Fenerbahçe’ motto’luyor.
İlk oğluna babasının adı Affan’ı koyan Belgü, ikinci oğluna Alex Emir, üçüncüyeyse Deivid Erim isimlerini koymuş. Fenerbahçe’ye gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olarak nitelediği Alex’in adını oğluna verdikten sonra Belgü, 2008’de Deivid’in Galatasaray’a lig maçında attığı muhteşem golden çok etkilenmiş ve ertesi gün dünyaya gelen oğluna da bu oyuncunun ismini koymuş. Oğullarına isim seçerken ABD vatandaşı eşi Aydan Hanım’a da danıştığını ve onun desteğini aldığını söyleyen Belgü oğullarının isimleri nedeniyle şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamamış.

CEMİL TURAN’A SÖZ VERDİ

Hulusi Belgü, üç oğlunun da kendisi gibi fanatik derecede Fenerbahçeli olduğunu söylüyor. “Ailece formalarımızı giyip maça gidiyoruz. İşin tuhaf yanı kaptan Alex gol atınca bizim Alex de sanki kendisi atmış gibi seviniyor. Anladığım kadarıyla şimdiden kendisini onunla özdeşleştiriyor.”
Dedesinin memuriyeti nedeniyle Sivas’ta doğduğunu ama aslen Buldanlı bir aile olduklarını belirten Belgü nasıl Fenerbahçeli olduğunu ise şöyle anlatıyor: “Futbol oynamaya hiç yetenekli olmadığım için çocukken babam beni Fenerbahçe yelken takımına yazdırmıştı. O dönemin efsane futbolcusu Cemil Turan yanımıza gelerek yelkencilerle sohbet etti ve bana da hangi takımı tuttuğumu sordu. Ben ona takım tutmadığımı söyleyince ‘Fenerbahçe’de spor yapıyorsun, mutlaka Fenerbahçeli olman gerekir. Şimdi bana Fenerbahçeli oldum de ve söz ver’ dedi. İşte o gün bu gündür sözümü tutuyorum.”
Fenerbahçe sevgisini aynı zamanda evlat sevgisine benzetiyor Belgü. “İkisi de tarif edilemeyecek kadar güzel duygular. Her ikisinde de kendinizden bir şeyler verirsiniz ve hiç karşılık beklemezsiniz. İkisi de size sadece gurur verebilir. İleride hedefim Fenerbahçe’ye başkan olmak.”

Oğullarının adı Alex ve Deivid

BAŞKANLIK AZİZ BEY’İ BOZDU

1998-2000 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde amatör şubelerden sorumlu yöneticilik yaptım. Aziz Yıldırım’la da çalıştım. Aziz Bey özünde çok mütevazı birisi. Ancak bu yönünü Fenerbahçe başkanlığı bozdu. Fazla takdir edilmek hata yapmasına sebep oldu. Onunla başarılı bir işbirliği yürüttük. Ancak bir noktada ters düştük: Süreyya Ayhan bizim kulüpte atletken hem çok yüksek maaş alıyordu hem de bazı konularda kendisinden kuşkulanıyorduk. Ben de yönetici olarak yollarımızı ayırdım. Bu sporcu şampiyonluk kazandığı halde onu kulüpten gönderdiğim için Aziz Bey bana kızdı.”

ALEX TÜRKİYE ’YE GELMİŞ EN BÜYÜK FUTBOLCU

Fenerbahçeli futbolcuların hepsi iyi niyetli ve düzgün çocuklar, profesyonelliklerinin bilincindeler ve kulüplerine sahip çıkıyorlar. Diğer rakip takımlarında görünen hırçınlıktan çok uzaktalar ve giydikleri formanın değerini biliyorlar. Alex Türkiye ’ye gelmiş geçmiş en büyük futbolcu ve gerçek bir lider. Alex dışında Özer, Emre, Gökhan, Volkan ‘ı çok beğeniyorum. Belki şaşırtıcı ama bir de Cristian Baroni’yi çok beğeniyorum. Türkiye’de onun değerini anlamakta zorlanıyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz