Gündem Haberleri

  Öğrtemenden hayat dersi

  Tuncay BAYAR/AHLAT (Bitlis), (DHA)
  01.08.2012 - 19:40 | Son Güncelleme:

  BİTLİS’in Ahlat İlçesi’ne bağlı Uludere Köyü’nde yaşayan 15 yaşındaki Azra Subaşı’nın yaralı olan köpeğin durumunu Facebook’tan paylaşması, hem hayvanın hayatını kurtardı hem de bir insanlık dersinin yaşanmasını sağladı. Öğretmen Behlül Şerefoğlu, 1 yıldır ağzında kanca ile dolaşan ancak kimsenin müdahale etmediği hayvanın yardımına koştu.

  Ahlat’ın Uludere Köyü’nde yaşayan Azra Subaşı, geçen Pazar günü sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde İsrail’de işçi olarak çalışan babası Muammer Subaşı ile görüştü. Bu görüşme sırasında da Azra, babasına köydeki yaralı köpekten söz etti. Yaklaşık 1 yıl önce birşeyler yerken çene kısmına demir kanca saplanan sokak köpeği, acılar içerisinde yaşamını sürdürürken, bu durumdan haberdar olan baba Subaşı, Ahlat’ta yaşayan ve öğretmen olan kayınbiraderini arayarak yardım istedi.

  Öğretmen olan Behlül Şerefoğlu, bu istek üzerine hemen harekete geçti. Ahlat Belediyi Başkanı A.Mümtaz Çoban’la da görüşen öğretmen Şerefoğlu köye giderek yaralı köpeği bulup, veterinere getirdi. Yapılan bir operasyonla da köpek 1 yıldır yaşadığı acıdan kurtuldu.

  Veteriner Abulsamed Baycan köpeğin kısa zamanda sağlığına kavuşacağını belirtirken, öğretmen olan Behlül Şerefoğlu ise içerisinde büyük bir hayvan sevgisi olan yeğeni Azra Subaşı’na teşekkür etti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı