Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğretmenlerin yurtdışı yeterlilik sınav tarihi değişti

  Hürriyet Eğitim
  12 Eylül 2015 - 11:03Son Güncelleme : 12 Eylül 2015 - 11:03

  MEB, yurtdışında görevlendirilecek öğretmenlerden gelen istek üzerine ‘yurtdışı yeterlilik sınavı’nın tarihini değiştirdi. Bakanlık’tan yapılan açıklamada sınavın 11 Ekim’de uygulanacağı belirtildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı ve Temsil Yeteneği Mülakat Kılavuzu’nu güncellendi. Bakanlıktan yapılan duyuruya göre ÖSYM tarafından yapılacak dil sınavına katılacak öğretmenlerden gelen istek nedeniyle sınav tarihi 11 Ekim olarak belirlendi. Adaylar 7 - 28 Eylül tarihleri arasında Yurtdışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı’na başvuru yapabilecek. 6 -9 Ekim tarihleri arasında ise www.meb.gov.tr internet adresinden sınava giriş belgelerine ulaşabilecekler.

  Mesleki yeterlilik sınavının sonuçları 2 Kasım’ da açıklanacak. Avrupa grubu ülkelerinde görevlendirilmek üzere seçilecek öğretmenlerin temsil yeteneği mülakatı Ocak 2016’da yapılacak. Sonuçları ise Şubat 2016’da duyurulacak. Yurtdışı görev yerlerinin ilan tarihi ise 21-25 Mart 2016 olarak belirtildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı