ANKARA HABERLERİ

Öğretmenlere atık pil eğitimi

Hürriyet Haber
28.10.2017 - 13:29Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen, Çevre, Geri dönüşüm ve Atık Pillerin Bertarafı Eğitimi’ne ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.

Hürriyet Haber

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve atık pillerin toplanması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda ortaklaşa düzenlediği eğitimle, eğitimcilere "Atık Pil ve Çeşitleri", "Atık Pillere Ne Yapılmalıdır?", "Atık Piller Nasıl ve Nerelerden Toplanmaktadır?" ve "Atık Pillerin Bertarafı Nasıl Yapılır?" konularında eğitim verildi.

TÜM SINIFLARDA TOPLANACAK

Öğretmenlerden yer altı sularını, toprağı ve doğayı zehirleyen pillerin toplanması için öğrencileri bilinçlendirmeleri istenirken, atık pil toplama kutusu ve eğitim CD'si de dağıtılarak çevre konusundaki duyarlılığın gelecek nesillere aşılanması gerekliliği üzerinde de duruldu. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Çocuklarımızı geri dönüşüme teşvik etmek istiyoruz. Atık pilleri atık pil toplama kutularına atalım ve çevre konusundaki duyarlılığımızı lütfen devam ettirelim. Hem ülke ekonomisine katkı sunup hem de çevrenin zarar görmesinin önüne bu yolla geçebiliriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğretmenlere atık pil eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2017 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmenlere atık pil eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı