Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğretmenlerden 'müdürlük ataması' eylemi

  DHA
  11 Eylül 2013 - 14:59Son Güncelleme : 11 Eylül 2013 - 15:00

  Gaziantep'te bir grup öğretmen, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara müdür atamak için yapılan sözlü sınavlarda haksızlık yapıldığını iddia ederek eylem yaptı.

  Türk Eğitim-Sen’e bağlı 20 kişilik öğretmen grubu, öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı’nda bulunan Yeşilsu Parkı’nda toplandı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan müdürlük sınavlarında haksızlık yapıldığını iddia eden grup, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin aleyhinde slogan attı. Kalabalık adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bekir Avan, yapılan adaletsizliklerin vicdanları sızlattığını söyledi. Avan, şunları söyledi:
  "Yapılan adaletsizlikler bütün illerde olduğu gibi Gaziantep’te de vicdanları sızlatarak devam etmektedir. Sınav sonuçları incelendiğinde akıllara durgunluk veren, vicdanları sızlatan, insan onurunu yerle bir eden rezalet dolu bir manzara ortaya çıkmaktadır. Sınavda 94 puan ve üzeri puan alanların neredeyse tamamı; bir sendikanın belli yönetici ve üyeleri. Gaziantep’te yapılan sözlü sınavı derhal iptal edilmelidir. Sözlü sınav komisyonu ne şekilde olursa olsun adaletsizdir ve yaptığından özür dileyip istifa etmelidir."

  Açıklamanın ardından grup, sloganlar atarak olaysız dağıldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı