MUĞLA HABERLERİ

Öğretmenler temel yangın eğitimi aldı

DHA
28.03.2016 - 11:33Son Güncelleme :

Öğretmenler temel yangın eğitimi aldı

DHA

MUĞLA'nın Milas İlçesi'ndeki eğitim kurumlarında görev yapan 165 öğretmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği'nde görevli personellerce temel yangın eğitimi konusunda bilgilendirilerek yangın söndürme tekniklerini uygulamalı olarak öğrendi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce okullarda ve eğitim kurumlarında Acil Durum Müdahale Ekipleri'nde görev alan öğretmenlere yönelik Milas Halk Eğitimi Merkezi'nde eğitim semineri düzenlenerek, yangın söndürme, tahliye, arama ve kurtarma eğitimleri hakkında bilgi aktarıldı. Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nde gerçekleşen seminerin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman, İtfaiye Eri Şafak Esenkaya ve İtfaiye Şoförü Mehmet Emin Özkan'ın katılımıyla Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesi'nde uygulamalı olarak yangın söndürme teknikleri gösterildi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hasan Onur ve 165 öğretmenin katıldığı programda temel yangın eğitimi, mutfakta alınması gereken önlemler, acil çağrı merkezinin işleyişi, yangın söndürme tüplerinin kullanımı, sulu söndürme teknikleri, elektrik tesisat düzenleri ve yangınları, kaçak akım rölesi ve önemi, ihbar verme yöntemi hakkında da bilgiler aktarılarak 112'nin tanıtımı yapıldı.

Oktay ÇAYIRLI / MİLAS (Muğla), (DHA)

Fotoğraf

 

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Öğretmenler temel yangın eğitimi aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmenler temel yangın eğitimi aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı