Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğretmenler Tarsus'ta katil avında

  Ali ŞEN-Fethi ÇEVİKASLAN / MERSİN
  16 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ekim 1997 - 00:01

  İçel'in Tarsus İlçesi'nde bir gün arayla öldürülen iki öğretmenin katilleri henüz yakalanamazken, meslektaşları, cinayetin araştırılması için 5 kişilik ekip oluşturdu. İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan ile Turgut İçgören İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Oktay Bulun'un katillerini arayan polis, henüz sonuç alamadı. Şüpheli ve görgü tanığı olarak 60 kişinin ifadesine başvuruldu, ancak cinayeti çözümleyecek bir ipucu elde edilemedi. Cinayetlerin aydınlatılması için harekete geçen Eğitim-Sen Tarsus Şubesi, üyelerinden 5 kişilik araştırma ekibi oluşturdu. Eğitim-Sen Şube Başkanı Kadim Usutay, ‘‘Bu iş artık başa düştü. Her iki cinayetle ilgili elde edeceğimiz bilgileri üst düzeydeki yetkililere ulaştıracağız’’ dedi.

  İçel Emniyet Müdürü Tuncay Yılmaz, görgü tanıklarının sağlıklı bilgi verememesi nedeniyle robot resmin henüz tamamlanamadığını, çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

  Bu arada Eğitim - Sen üyeleri, Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na yürümek istediler, ancak polis izin vermedi. Bunun üzerine, Eğitim - Sen Genel Başkanı Kemal Bal'ın da aralarında bulunduğu bir heyet, grubu temsilen İçişleri Bakanlığı'na gitti, Müsteşar Metin İlyas Aksoy'la görüştü. Bal, iki öğretmenin katillerinin yakalanması için ‘‘özel ekip’’ oluşturulmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı