ANKARA HABERLERİ

Öğretmenler öğrenci oldu

Fatih TEKECİ
09.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Üstün yetenekli çocuklara proje danışmanlığı yapmak üzere kurulan Bilim Sanat Merkezleri’nde görevli 80 öğretmen, Başkent’te eğitimden geçti.

Fatih TEKECİ

TÜRKİYE’nin çeşitli bölgelerinde yer alan Bilim Sanat Merkezleri’nde görevli coğrafya ve tarih öğretmenleri, “Bilimsel Proje Danışmanlığı Kursu” kapsamında Başkent’te bir araya geldi.
Üstün yetenekli çocuklara, proje danışmanlığı konusunda yardımcı olabilmeyi amaçlayan 80 öğretmen, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen kurs kapsamında, bilimsel proje hazırlama, yöntem ve teknik konularında eğitim aldı. Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde alanlarında uzman akademisyenler eşliğinde gerçekleştirilen kurs, önceki gün düzenlenen sertifika töreni ile son buldu.

Başkent öncülük etti

Sosyal Bilgiler alanında öğretmenlere yönelik düzenlenen proje kursunun Türkiye’de bir ilk olduğuna işaret eden Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, “Ankara’nın buna öncelik etmesi bizi gururlandırdı” dedi. Aydoğan, şöyle devam etti:
“İnsanlar projeleri hep matematiksel açıdan gördükleri için proje denildiğinde korkuyorlar. Proje aslında ham fikrin biraz daha olgunlaştırılmış halidir. Ankara, eğitim sektörü açısından proje kültürüne hakim ve özümsemiş bir şehir. Şimdiye kadar Ankara’dan 600 uluslararası proje çıktı, 12 milyon lira hibe aldı. 6 bin 500 kişi Avrupa’ya gitti. Geçtiğimiz yıl ise Ankara, 10 bin öğrenci tabanlı proje üretti. Zaman esnek, içine dünya sığar. Vakit yok lafı son derece gereksiz. Zamanı hareketlendirmek ve anlamlı hale getirmek gerekiyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğretmenler öğrenci oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmenler öğrenci oldu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı