Ege Haberleri

EGE

  Öğretmenler minikler için buluştu

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  07.01.2012 - 22:05 | Son Güncelleme: 07.01.2012 - 22:05

  ÖZEL Hüseyin Aslan Anaokulu, okul öncesi eğitime gönül verenleri İzmir’de İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki, ‘2’nci Okul Öncesi Eğiutim Semineri’nde buluşturdu.

  Okul kurucusu ve Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, en önemli ve değerli projesinin anaokulu olduğunu belirtti, “Eğitim alanında yapılan her türlü yatırım, ülkemizin sağlam geleceğine konulan harçtır” diye konuştu.

  Okul öncesi eğitimde Avrupa standartlarını yakalayabilmek için, özel anaokullarının teşvik edilmesi ve uygun koşullu krediler verilmesini isteyen Aslan, “Mevcut okullara yeni derslikler eklemek için finansman kolaylığı sağlanmalı, özel anaokullarına ödenen ücretlerin bir bölümü, ücretlilerin ve serbest meslek sahiplerinin gelir vergisinden düşülmesi yolayla sübvanse edilmelidir” dedi.

  Vali’den İşgören çıkışı

  İzmir Valisi Cahit Kıraç da bağışlarla 225 milyon TL’nin üzerinde bir kaynağın eğitim hizmetine sunulduğunu belirterek şunları söyledi:“Bunları unutmak mümkün değil. Dün de İzmirli hayırsever Salih İşgören ve Nevvar İşgören’in anması yapılmış. Orda bir kopukluk var tahmin ediyorum. Milli eğitime ve sağlığa bu kadar katkı yapmış bu kişilerin İzmir’e yakışır bir şekilde anılması için ilgili vakıf yöneticilerine çağrı yapıyorum. Bizimle işbirliği yapsınlar. Salih İşgören böyle vefasız, sahipsiz bir anma töreniyle anılmamalı.”

  Ülkelerin gelişmesinde en önemli unsurun iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu  vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Ragıp Üye ise, okul öncesi eğitime büyük önem verildiğini, 5 yaş grubuna zorunluluk getirildiğini hatırlattı. Üye, okul öncesi eğitim içinde sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaptıklarını, amaçlarının okul öncesi eğitim oranını yüzde 100’e ulaştırmak olduğunu ifade etti.

  Konuşmaların ardından başlayan seminerde Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belma Tuğrul “Okul öncesi eğitimde matematik etkinlikleri”, Müzik Öğretmeni Ramazan Gökkaya da “Okul öncesi eğitimde çocuk şarkıları ve şarkı dağarcığı” konularında uygulamalı olarak deneyimlerini paylaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı