KOCAELİ HABERLERİ

Öğretmenler, Londra ve Viyana'da eğitim alacaklar

DHA
04 Nisan 2016 - 13:03Son Güncelleme : 04 Nisan 2016 - 13:04

Öğretmenler, Londra ve Viyana'da eğitim alacaklar

DHA

Öğretmenler, Londra ve Viyana'da eğitim alacaklar

İZMİT, (DHA) - KOCAELİ'nin Kartepe İlçesi'nde öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi ve oyunla öğretmenin öğrenilmesini hedefleyen "Haydi Birlikte Oynayalım Öğrenelim" Erasmus + Projesi kapsamında öğretmenlere seminerler veriliyor. 50 öğretmen Londra ve Viyana'da eğitimlere katılacak.

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yürütülen "Haydi Birlikte Oynayalım ve Öğrenelim" Erasmus Projesi çalışmaları sürüyor. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca yürütülmekte olan Erasmus + Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı tarafından desteklenen projenin "Öğretmenlerin Mesleki Yeterliliklerinin Geliştirilmesi" ve "Oyunla Öğretmenin Öğrenilmesi" olmak üzere iki ana amacı bulunmakta. Hacı Halim Karslı İlkokulu, İstasyon İlkokulu, Dürdane Özdilek İlkokulu, Köseköy Gazi İlkokulu ve Hasanpaşa İlkokulu'nun konsorsiyum kurarak Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çatısı altında başvuru yaptığı proje Türkiye'de hibe almaya hak kazanan en yüksek bütçeli KA1 projesi olma özelliğini de taşıyor.

Projeye katılan 50 öğretmen, proje faaliyetleri kapsamında yurtdışında18 gün eğitim alacaklar. Mayıs ayında Londra'ya, Temmuz ayında Viyana'ya gitmek için hazırlanan öğretmenler İngilizce kurslarına devam ediyor. Toplamda 360 saatlik İngilizce eğitimi alacak öğretmenler yurt dışı eğitimlerinin yanı sıra 64 saatlik diksiyon kursu alacak ve 12 farklı seminere katılacak.

Proje kapsamında "Okul Yönetimi ve Yönetimde Yeni Yaklaşımlar" konulu seminerin ardından İstasyon İlkokulu'nun salonunda "Türk Eğitim Sisteminden Rehberlik Uygulamaları" konulu seminer düzenlendi. Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, öğretmenlerin katıldığı seminerde İstasyon İlkokulu Rehber Öğretmeni Bektaş Koçyiğit sunumda bulundu.
FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Öğretmenler, Londra ve Viyana'da eğitim alacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmenler, Londra ve Viyana'da eğitim alacaklar haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Ağustos 2017, Salı
 • İmsak
  04:19
 • Guneş
  06:10
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:00
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı