Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğretmenler bu sempozyumda buluşuyor

  Hürriyet Haber
  08 Ocak 2015 - 15:49Son Güncelleme : 08 Ocak 2015 - 15:48

  Çevre Koleji, öğretmenleri 10 Ocak’ta gerçekleşecek ‘1’inci Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği Sempozyumu’nda buluşturuyor.

  Çevre Koleji, öğretmenleri kampüsünde buluşturuyor. 10 Ocak Cumartesi günü 09.30’da gerçekleşecek ‘1’inci Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği Sempozyumu’na Türkiye’nin birçok ilinden eğitimci katılacak. ‘Eğitimde Sihirli Dokunuşlar’ konseptiyle 10 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek bu dev organizasyona, eğitim alanında isim yapmış birçok akademisyen ve psikolog katılacak. Bu isimler gün boyunca öğretmenlere seminerler verecek ve farklı konularda atölye çalışmaları düzenleyecekler. Prof. Dr. Ayla Oktay, Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Teresa Doğuelli’nin ana konuşmacı olduğu sempozyum süresince yayınevleri de stand açacaklar. Yeni çıkan yerli/yabancı eğitsel içerikli yayınlarını katılımcılarla buluşturacaklar. Uzmanlar tarafından verilecek, ‘Oyun ve Çocuk’, ‘Öğrenme Stilleri ve Sınıf Yönetimi’, ‘Veli Yönetiminde Sihirli Yöntemler’, ‘Zeka Oyunları’, ‘Çocuklarla Felsefe’, ‘Yaratıcı Drama’, ‘Üstün Zekalı Çocuklar’ gibi birbirinden farklı konulardaki ilgi çekici atölye çalışmaları ise eğitimcilere yeni bir kapı açacak.

  ‘1’inci Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği Sempozyumu’ Komite Başkanı ve Çevre İlkokulu&Ortaokulu Müdürü Şebnem Kanmaz bu organizasyon hakkında, “Eğitim bir bütün, ülke eğitim düzeyini yükseltmek ve desteklemek hepimizin görevidir. Bu sebeple her nerede olursa olsun tüm eğitimcilerimizin gelişimi bizler için önemli” dedi. Sempozyum kapanışında ünlü perküsyoncu Cenk Sarkuş ve uluslararası platformlarda ödül almış illüzyonist Doruk Ülgen’in konseptle paralel şovları katılımcılarla buluşacak.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı