Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğretmenin öğrencisi tarafından dövüldüğü iddiası

  A.A
  08 Şubat 2006 - 14:14Son Güncelleme : 08 Şubat 2006 - 14:14

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Darıca Beldesi'ndeki lisede bir öğretmen, okulun eski öğrencisi tarafından dövüldüğünü öne sürerek, polise başvurdu. Gözaltına alınan öğrenci, Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakıldı.

  Darıca Lisesi öğretmenlerinden Ender Yöyler, İstasyon Polis Merkezi'ne başvurarak okulun lise 3. sınıfındaki eski öğrencisi A.U. (18) tarafından okulun koridorunda darp edildiği yönünde şikayette bulundu.

  Polis tarafından gözaltına alınan öğrenci, çıkarıldığı Gebze Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakıldı.

  Yöyler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen Aralık ayında tartıştığı öğrencisi tarafından darp edildiğini bildirdi. Yöyler, okul yönetiminin öğrenciyi bu yüzden okul disiplinine verdiğini, ancak öğrencinin başka okula kayıt yaptırabilmesi için tasdiknamesini aldığını kaydetti.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, okuldan tasdikname ile ayrılan A.U'nun olayı içine sindirememiş olabileceğini belirterek, “Öğrenciyi daha önceki davranışları yüzünden disiplin kuruluna vermiştik.

  Ancak öğrenim hakkının tamamen elinden alınmaması için yardımcı olunmaya çalışılmış. Öğrencinin tasdikname ile okuldan ayrılması da bu yüzden. Konunun, kişisel olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  Bu arada, öğretmen Yöyler'e Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nce yüzündeki şişlik ve morluklar nedeniyle 15 gün çalışamaz raporu verildiği öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı