Ege Haberleri

EGE

  Öğretmenim ne yaptın

  Hürriyet Haber
  20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.05.2000 - 00:01

  İZMİR'de, polis kayıtlarına geçen bilgilere göre, bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu görevlileri 15 gündür izledikleri öğretmen M.T. ile cep telefonuyla bağlantı kurdu. İddiaya göre T., kendisini işadamı olarak tanıtan ve iki kişi olduklarını, iki kadın istediklerini belirten polisle 100'er dolara anlaştı.

  T., önceki geceyarısı 35 KVA 61 plakalı Honda marka otomobiliyle yanında meslektaşı B.G.'yle Konak İskelesi'ndeki buluşma yerine geldi. Müşteri rolündeki iki polisi alan öğretmenler G.'nin Mithatpaşa Caddesi'ndeki evine gitti. önceden seri numaraları alınmış 200 dolar karşılığı 120 milyon lirayı verdikten sonra kimliklerini açıklayıp suçüstü yaptı.

  ALAYBEY Selçuk Yaşar İlköğretim Okulu Psikoloji Öğretmeni 35 yaşındaki M. T. ile Yeşilyurt İlköğretim Okulu Öğretmeni 36 yaşındaki B. G. önce hastaneye kontrole, ardından da Asayiş Şubesi'ne getirildi. 14 yıllık öğretmen bir çocuk annesi T. ile 4 yıllık öğretmen G., ekonomik sıkıntı yüzünden bu yola başvurduklarını söyledi.

  Gizli Fuhuş dosyası

  YETKİLİLER, T.’nin eşinden boşandıktan sonra üç aydır ‘‘Dilara’’ takma adıyla erkeklerle birlikte olduğunu, yine dul olan G.’nin ise ‘‘Ece’’ takma adıyla bu işe yeni başladığını söylediklerini belirtti. Adliyeye sevkedilen iki öğretmen, basın mensuplarına kendilerine komplo kurulduğunu önesürerek, ‘‘Böyle birşey yok. Yapılanlar iftira’’ diye tepki gösterdi. Yetkililer, ifadelerinde suçlarını kabul eden iki öğretmen hakkında ‘‘Gizli Fuhuş’’ suçundan dosya açıldığını, durumun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirildiğini belirtti. Öğretmenler adliyede savcılıkca serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı