Eğitim Haberleri

  Öğretmene okul önünde dayak iddiası

  DHA
  27.09.2013 - 15:43 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te, Gazikent Mahallesi’ndeki bir ilkokulda görevli öğretmen, iddiaya göre aynı okulda görevli bir kadın öğretmene hakaret eden öğrenci velisi olduğunu söyleyen kişiyi engellemeye çalışırken dayak yedi.

  Olay, dün akşam saatlerinde Gazikent Mahallesi’nde bulunan Solmaz Güzel İlkokulu’nda meydana geldi. İddiaya göre, okul çıkışında öğretmenlik yaptığı okulun ana sınıfında eğitim gören çocuğunu da alarak eve gitmek isteyen 42 yaşındaki Zeynep Alan’ın önünü okuldaki bir öğrencinin velisi olduğunu söyleyen, ismi öğrenilemeyen bir kişi kesti. “Benim çocuğuma neden kitap vermiyorsunuz” diyerek Alan’a hakaret etmeye başladı. Bu sırada aynı okulda görevli 45 yaşındaki Nusret Birsen olayı görerek arkadaşına hakaret eden kişiyi engellemek istedi. Birsen ile öğrenci velisi olduğunu iddia eden kişi arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Birsen yüzüne ve vücuduna aldığı yumruklarla Alan ise kavgayı ayırmaya çalışırken yüzüne aldığı yumrukla yaralandı. Olayın ardından iki öğretmen, hastaneye giderek rapor alıp polise başvurdu.

  Sendikalardan protesto
  Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen’in de aralarında bulunduğu sendikalara bağlı öğretmenler, bugün Solmaz Güzel İlkokulu’nun önüne gelerek yaşanan şiddet olayını protesto edip, basın açıklaması yaptı. Okulda bulunan öğrenciler de öğretmenlerine destek olmak için okul defterlerinden yaptıkları dövizleri açarak, atılan sloganlara eşlik etti.


  ‘Kim olduğunu bilmiyorum’

  Yaşadığı olayı anlatan öğretmen Zeynep Alan, tanımadığı bir kişinin okul önünde öğrencilerin ve 3 yaşındaki çocuğunun gözü önünde kendisine silah çektiğini söyledi. Alan, önüne çıkan kişinin kim olduğunu bilmediğini belirtti. Alan, "13 yıllık öğretmenim ilk kez böyle bir olay yaşadım. Öğrenci velisi olduğunu söyleyerek yanıma geldi. ’Sen benim çocuğuma neden kitap vermiyorsun’ dedi. Ben de kitabı biz değil müdüriyet veriyor dedim. Sonra bana hakaret etmeye başladı. Bu sırada olayı görerek araya germek isteyen öğretmen arkadaşım Nusret Birsen’i yumrukladı. Bu da yetmezmiş gibi otomobiline giderek silahını getirdi bütün öğrencilerin gözü önünde silahı bize doğrultup tehdit etti. Çok korktum. Savcılığa şikayette bulundum. Bu kişinin benim sınıfımda okuyan bir öğrencinin velisi olmadığını öğrendim. Tanımadığımız bir kişi" dedi.

  ‘Silahla tehdit etti’

  Yüzünde morluklar oluşan Nusret Birsen ise arkadaşına hakaret eden kişiyi uyarmak için araya girdiğini söyledi. Birsen, "Bir kadına hakaret etmen çok ayıp bir şey dedi. Okul önünden uzaklaşmasını istedim. Bu sırada bana hakaret edip yumruklamaya başladı. Elinden kurtulduğum sırada arabasına giderek silah alıp geldi. Silahı bize doğrulttu. Ateş edecek zannettim. Sonra polisi görünce otomobiline binerek olay yerinden kaçtı. Adli rapor alarak suç duyurusunda bulundum. Bu kişinin yakalanmasını istiyorum" diye konuştu. Polis, öğretmenleri döverek kaçan kişinin kimliğini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı