Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğretmene cinsel ilişki suçlaması

  BURSA, (DHA)
  30 Nisan 2009 - 15:55Son Güncelleme : 30 Nisan 2009 - 15:55

  BURSA Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kız yetiştirme yurdunda kalan 17 yaşındaki S.K.'yi evlenme vaadiyle kandırıp cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen evli ve 2 çocuk babası 33 yaşındaki öğretmen T.S. gözaltına alındı. Savcılık, öğretmenin serbest bırakılmasına karar verirken S.K.'nın bakire olmadığı belirtildi.

  Babası bir süre önce tutuklanan S.K. adlı kız annesi S.K. tarafından koruma altına alınması için Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu’na bırakıldı. Yurttaki kızlar, T.S. adlı öğretmenin otomobil ile yurda getirilen S.K.'yı öperek, göndermesini görünce yurt görevlilerine anlattı. Bunun üzerine soruşturma başlatan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, S.K.'nın ifadesini aldı. S.K. görevlendirilen müfettişe verdiği ifadede yurt öğretmeni T.S.'nin “Eşimden boşanıp seninle evleneceğim” diyerek, kendisiyle ilişkiye girdiğini söyledi. Yurttan sık kaçtığı belirtilen S.K.'nın soruşturmanın gündeme gelmesinden sonra Gemlik'e giderek günlerce arkadaşının yanında kaldığı daha sonra bulunarak yurda teslim edilidiği bildirildi.

  S.K.'nin annesi ve cezaevinden bir süre önce tahliye edilen babası A.K., olayın takipçisi olacaklarını belirterek, “Kızımızı koruma altına alınması için yurda bıraktık. Babasından çok devlete güvendim. Olayın takipçisi olacağız” dedi.

  Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halim Melikoğlu, yurtlarda böyle iddiaların zaman zaman görüldüğünü söyledi. T.S.'yi çok iyi tanıdığını bu tür girişimde bulunacağına ihtimal vermediğini söyleyen Melikoğlu, “İddia yargıya intikal etti. Soruşturma aşamasında. Görevli arkadaşımızın yerini değiştirdik” dedi.

  Savcılığın talimatıyla bir süre gözaltına alınan, daha sonra serbest bırakılan evli ve 2 çocuk babası olan T.S. ise, iftira ile karşı karşıya olduğunu belirterek, “Eşime ve çocuklarıma bağlı bir insanım. S.K. sorunları olan bir kız. Çok üzüldüm. Aile huzurum bozuldu” dediği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı